V sobotu 22.5.2021 jsme zajížděli k našemu prvnímu přípravnému přátelskému utkání v „obnovené“ sezóně. Našim soupeřem byl tým RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Utkání se odehrálo na hřišti v Hlušicích již dle pravidel České ligy žáků (ČLŽ U12), tzn. hrálo se v počtu 7+1 a časově na 3krát 30 minut. Domácí tým potvrdil náš předpoklad, že se bude jednat o těžké utkání. Po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec, ale i přesto jsme měli několik úseků hry, kdy jsme na hřišti přebrali iniciativu a byli jsme domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Nejlepší pasáž jsme předvedli na začátku druhé třetiny, kdy jsme soupeře 6 minut nepustili na naši polovinu hřiště a sami jsme si vypracovali několik střeleckých pokusů, ze kterých jsme vytěžili bohužel pouze jednu branku. Poté jsme ovšem polevili a soupeř to potrestal několika přesnými zásahy. V poslední třetině tempo hry již lehce opadlo, ale i tak bylo k vidění několik povedených akcí a kombinací na obou stranách.

Jednalo se o náš první „ostrý“ zápas v této žákovské kategorii. Navíc proti týmů, který dlouhodobě patří k nejkvalitnějším soupeřům ČLŽ, kterou budou kluci hrát v nové sezóně. Během zápasu a bezprostředně po něm jsme si řekli co se nám povedlo a co je potřeba zlepšit, aby se náš herní projev ubíral tím správným směrem. Celkově hodnotíme zápas jako přínosný a věříme, že nás tato zkušenost posune o krok dál v našem společném snažení.

Týmu RMSK děkujeme za možnost sehrání kvalitního přípravného utká

, 22. 5. 2021 v 10:00, Nový Bydžov
13:3
(4:1, 7:1, 2:1)
RMSK Cidlina Nový Bydžov – MFK Chrudim