Havlíčkův Brod U17 - MFK Chrudim U16 2:1 (1:0)

Přípravné utkání proti mladším dorostencům z Havlíčkova Brodu, v útulném areálu v Lučici, jsme začali podobně jako ty předcházející. I když oproti minulým utkáním jsme pohyb dokázali zvýšit, nedokázali jsme se se soupeřem rovnat v důrazu, díky čemuž se mu dařilo částečně ovládat střed hřiště. Brodští hráči nevymýšleli nic složitého, po dvou až třech přihrávkách dávali míč rychle nahoru za naši obranu, s čímž si většinou dokázal poradit náš brankář Zářecký, který výborně četl hru. Hra se postupně vyrovnávala, avšak poté jsme nedokázali dostoupit soupeřova hráče, který rychlou přihrávkou vyzval svého spoluhráče ke skórování. 1:0 poločas. V přestávce jsme se rozhodli změnit rozestavení a přidat na důrazu.

Účel to splnilo. Soupeř, vědom si skóre, oproti prvnímu poločasu, kdy presoval velmi vysoko, hrál z hlubšího bloku a čekal na možnosti brejkovat. My hráli rychle, důrazně. Podařilo se nám vyrovnat. Po vyrovnávací brance jsme ještě přidali a měli šanci za šancí. Bohužel při nás nestálo štěstí, trefili jsme celkem 3 tyčky a dvakrát se zaklepalo břevno, jednou nás o zcela regulérní branku připravila, k překvapení všech hostujících hráčů i rodičů, píšťalka rozhodčího, kdy po chybě domácího brankáře byl odpískán faul, i když míč byl již v síti. Tato situace nás nezlomila a hráli jsme dále velmi aktivně, soupeř postupně fyzicky odpadal, ale své šance si dokázal vytvořit, avšak nedokázal vyzrát na našeho brankáře, který byl velmi jistý. Z jedné podobné a ojedinělé akce domácích v druhém poločase jsme byli neopatrní a faulovali jsme ve vlastním pokutovém území a sudí neváhal a zcela po právu nařídil pokutový kop. 2:1.

Hráčům určitě patří pochvala za herní odvahu, kdy jsme naši hru zbytečně nezjednodušovali, zároveň ale víme, na čem je potřeba pracovat. Opět jsme zkoušeli různé varianty na postech, nové rozestavení.

Poděkování míří na hlavy hráčů také za to, jak se s vývojem utkání popasovali, bohužel s prohrou být ale spokojeni nemůžeme. Díky také soupeři za kvalitní utkání plné soubojů a také emocí.

Foto ze zápasu: Klang foto

, 12. 6. 2021 v 12:00, Havlíčkův Brod