Na třetí přípravné utkání jsme zajížděli do Jihlavské akademie. Dle zápasových prognóz nás měl čekat jednoznačně nejkvalitnější soupeř ze současné jarní přípravy, což se v samotném utkání také potvrdilo.

Domácí po celý první poločas drželi míč více na svých kopačkách a snažili se za náš aktivní blok dostávat průnikovými či prostorovými míči. Kromě několika situacím přes strany hřiště si ale Jihlavští nevypracovali žádnou vyloženou příležitost. Naopak jsme to byli my, kdo mohl a měl třikrát skórovat, Kozák však ani jednu svou příležitost neproměnil, kdy nejprve z hranice velkého vápna mířil těsně vedle domácí branky, aby o chvilku později orazítkoval další pěknou střelou brankovou konstrukci. Nejvyloženější šanci měl Holub, ale minul odkrytou branku.

Druhý poločas jsme měli velmi dobrý vstup, kdy jsme šli po zásluze do vedení zásluhou Leníčka, kterému chytře míč přistrčil Kabrhel. Nevydařenou 5´ jsme si vybrali v rozmezí 68´ - 73´. Nejprve vyrovnal náš bývalý hráč David Procházka a do jednogólového vedení šli domácí po pokutovém kopu, kterému předcházela hrubá chyba našeho obránce.

V posledních 20´ jsme si vypracovali další dvě „tutovky“, ale jak Musílek tak ani Bauer nebyli úspěšní.

Dnes zvítězila produktivita, která jde za domácími. Za naše vystoupení se nemusíme rozhodně stydět, ale musíme proměnit více příležitostí než jen jednu ze šesti možných.

, 5. 6. 2021 v 10:00, Jihlava
2:1
(0:0)
FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Leníček (Kabrhel)

Sestavy

MFK Chrudim
Janůj, Novák, Vondrouš, Černý, Gregovský, Holub, Češka, Kozák, Bauer, Leníček, Musílek, Kabrhel, Nykodým, Bauer