Mládežnický zpravodaj č. 69

Co se stalo v uplynulém období?


HRÁČI U-17:

FK Meteor Praha VIII - MFK Chrudim 1:3 (0:1)

branky: Pilař z pk, Vavřín (Pilař), Gocman (Pilař)

sestava: Kobera – Bleha (46. Kaválek), Vondrouš, Lang, Čejka – Kosina (70. Bleha), Vaníček, Vavřín Fojtů (65. Čada) – Valenta (46. Gocman), Pilař (80. Valenta)

hodnocení: Utkání lépe začali domácí, byli aktivnější a vytvořili si i příležitosti, které neproměnili. Postupně jsme hru vyrovnali, a i my jsme dokázali ohrozit branku domácích. Jediný gól se zrodil po zisku míče na polovině soupeře. Při průniku byl faulován Kosina a Pilař pk zužitkoval. Velkou šanci měl do poločasu ještě Fojtů, ale nepodařilo se mu míč umístit do prázdné branky. Druhý poločas jsme začali na hřišti dominovat. Hra byla velmi dobrá i pohledná a dokázali jsme dvakrát skórovat po pěkných kombinacích. V závěru utkání jsme ale vlastní nepozorností a liknavostí nabídli domácím korekci výsledku a ti se jí rádi chopili, takže nám bylo horko před naší brankou. Výsledkem bylo ale jen snížení stavu a nepodařený samostatný nájezd Čady, který ani nezakončil.HRÁČI U-13:

Hodnocení přípravného utkání v sobotu 29.1. v Chrudimi proti týmu U14 a Nedělního trianglu v Praze proti FTA (fotbalové akademii) a SC Xaverov

MFK Chrudim U13 : MFK Chrudim U14 6:3

Velice nás trápí toto období vzhledem ke karanténám a tím byl i náš tým i soupeře z části ovlivněn. Do utkání jsme šli s tím, že si kluci vyzkouší větší hřiště a zároveň se mohou poměřit se staršími kluky. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát svou hru a tím, že jsme v přípravě a těžko poskládané sestavě. Kluci, ale hned od začátku diktovali tempo hry a zároveň v první 20. minutovce do ničeho soupeře nepustili, ba naopak, zatápěli soupeři tak, že měl problémy to uhrát. Odměnou klukům bylo vedení po první 20. minutovce 3:0, soupeř ani nevystřelil na branku, díky velmi dobré hře zezadu, kombinovanou s brankářem. V druhé a třetí 20. minutovce se podařilo soupeři hru vyrovnat, a ukázal nám svou plnou sílu, měl několik šancí a dal z nich i góly. Nám se také podařilo navýšit vedení a do poslední 20. minutovky jsme šli s tím, že zápas chceme uhrát, ne za cenu nakopávání, ale kombinace a konstruktivní hry. Což se nám povedlo a kluci zaslouženě vyhráli 6:3.

Zápas nám ukázal, že kluci jsou dobře připraveni a dokáží se porvat i v zápase, který nebyl jednoduchý. Zároveň se míče nebojí a přemýšlí kam nahrát míč. A kdy zaútočit a vytěžit z toho maximum. Zaslouží si za hru velkou pochvalu.


Nedělní triangl v Praze proti FTA (fotbalové akademii) a SC Xaverov:

FTA : MFK Chrudim 1:3 a SC Xaverov : MFK Chrudim 2:8

Nedělní triangl byl náročný pro všechny nejen silným větrem, ale i tím, že jsme měli v nohách přípravu ze soboty proti U14, a nakonec jsme museli vlivem karantén i nachlazení odehrát zápasy v 8 lidech ve formátu 7 + 1, bez střídání. Kluci se do všech soupeřů zakousli a ukázali, že umí hrát fotbal. Každý zápas se hrál 2 x 20 minut. Tedy vždy jedna půlka byla proti soupeři náročná z pohledu silného protivětru. Ani to kluky nezlomilo. Chtěli ukázat, že fotbal umí hrát a také to ukázali. Kombinační hrou se dostávali k soupeřově brance a vždy minimálně polovinu času uzamkli soupeře na jeho půlce. Náročný fotbal jim byl odměnou co do počtu branek, o které se poděli Vencl 5 x (v prvním zápase dal 3 branky do sítě FTA a 2 branky do sítě SC Xaverova), Rychtařík 2 x (do sítě SC Xaverova), Semerád 4 x (do sítě SC Xaverova). Soupeři také ukázali svou kvalitu, a navíc měli vždy min 4 kluky na střídání. Klobouk dolů. Kluci i po sobotě dokázali uběhat náročné zápasy a tento víkend se jim týmově opravdu povedl.

Zápasy nám ukázaly, že kluci jsou opravdu fyzicky dobře připraveni. Postupně klukům stoupá sebevědomí a ukazují se ve velmi dobrém světle. Dokážeme se porvat i s velmi silným a kvalitním soupeřem. Dokážeme vysoko napadat a hrát ve velkém tempu. Zapracovat však musíme na fotbalové chytrosti, kdy odpočívat a nabrat sílu, kdy napadat a nevydat všechny síly. Zároveň, jak si měnit posty za hry, tak aby nás v tu chvíli soupeř nezamkl před naší brankou.HRÁČI U-10:

29.1. v sobotu jsme se zúčastnili turnaje ročníku 2011 v Chrudimi. Bylo přihlášeno 6 mužstev.
Do turnaje jsme nastoupili jen s 6 hráči.
Naše hra byla odvážná a neměli jsme ze starších kluků strach. Bojovnost, důraz na balón, rychlost a dobrá rozehrávka od brankáře, nám přineslo hezké čtvrté místo v turnaji. Porazili jsme týmy z Třemošnice a z Letohradu. Hráč z MFK Chrudim Hovorka Tomáš obdržel cenu za nejlepšího brankáře turnaje, dle hodnocení trenérů z ostatních mužstev. Gratulujeme

1 místo Přibyslav, 2 místo Svitavy, 3 místo Sparta Kutná Hora

V neděli 30.1 jsme odehráli turnaj v Hlinsku Winter cup. V nové hale v Hlinsku bylo přihlášeno 7 týmu. Turnaj se odehrál v rychlém tempu, zápas trval 15minut.
Do turnaje jsme vlétli s velkou chutí zvítězit a přivést do Chrudimě pohár.
Po třech výhrách na kluky přišla únava ze sobotního náročného turnaje v Chrudimi. Přišly remízy s týmy ze Svitav a s Chotěboři. Čekal nás poslední zápas s týmem z Hlinska A. Tento zápas rozhodl o vítězi celého turnaje. Celý zápas jsme vedli o branku, v poslední minutě jsme obdrželi gól.
Zápas skončil pro oba týmy zaslouženou remízou 1:1
V tomto turnaji jsme odehráli pěkné kombinace ve dvojicích. Je potřeba při zakončení více rozvahy, a ne to uspěchat. Chybí nám aktivita při uvolňování bez míče. V celém turnaji jsme nenašli přemožitele. Děkuji pořadateli za uspořádání dobrého turnaje, za hodnotné dary, poháry a za občerstvení pro hráče.

1 Hlinsko A, 2 MFK Chrudim, 3 LetohradAktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.