Rezerva vzdorovala Ústí nad Orlicí statečně

Po výhře v dohrávce v Letohradě čekala chrudimské fotbalisty béčka další náročná zkouška, tentokrát však s negativním výsledkem. Proti domácí Jiskře dvakrát dokázala Chrudim manko stáhnout, na rozhodující trefu Patrika Chlebouna z 87. minuty však již zareagovat nedokázala.

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi B): „Na hřišti Ústí jsme sehráli dobrou partii se smutným koncem. V úvodu jsme měli velkou šanci Brychnáčem, který napálil v jasné pozici jen rukavice Jecha, tomu míč vypadl, ale zda byl za brankovou čárou nebo ne zůstalo jen předmětem diskuze. Domácí ukázali svou sílu po půl hodině a šli do vedení. Pokračovali jsme dále a Hruška srovnal na poločasových 1:1. Za zmínku stojí ještě zakončení Holečka hlavou, ale míč šel těsně vedle. Hned po změně stran přišla standardka a Tichý prokázal hlavou své přednosti brankou na 2:1. O chvíli později se prosadil znovu Tichý, ale Kuba Tlustý předvedl skvělý zákrok. Znovu jsme se nevzdali a Brychnáč srovnal na 2:2. V závěru přibývalo nakopávaných míčů do našeho vápna, ale dokázali jsme odolat až do 87 min, kdy jsme si vybrali kopec smůly. Po závaru v našem pokutovém území se dostal míč za hranici šestnáctky k Chlebounovi a ten nemastnou, neslanou střelou za přispění terénu rozhodl o výhře domácích. Je to škoda, hráli jsme s favoritem více než dobře a mohli jsme těžký týden zakončit bodovým ziskem. Jdeme však dál a v neděli nás čeká doma druhý tým tabulky a to Benátky nad Jizerou.”

26. kolo, 13. 5. 2023 v 17:00