Remízový stav strhlo Hlinsko na svoji stranu až v nastavení

Okresní derby v Chrudimi nakonec skončilo radostí soupeře. V pohledném zápase dokázali chrudimští fotbalisté smazat manko Hlinska v 79. minutě, po gólu v nastavení ale odešli ze zápasu poraženi výsledkem 1:2.

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi B): „Moc jsme chtěli vyhrát a bylo to vidět. Kluci hráli od začátku dobře a škoda, že jsme neproměnili některou z možností. Jak se dávají branky nám ukázalo Hlinsko zhruba po dvaceti minutách a nám nezbylo, nežli se hnát za vyrovnáním. To ovšem soupeři vyhovovalo a mohli tak z brejků svoje vedení ještě navýšit. Do druhé půle jsme nechtěli panikařit, chtěli jsme být trpěliví, nechybovat a připravit si brankové situace. To se myslím dařilo, ale tentokráte i přes předpoklady v ofenzívě nám nebylo přáno až do 77. min, kdy srovnal Zvolánek. Rozhodli jsme se, že zůstaneme u rozestavení, které se před naší vstřelenou brankou měnilo a zkusíme strhnout vítězství na svou stranu, ale to se nepovedlo. Navíc přišla poslední minuta, standardka a pro nás určitě krutá ztráta všech bodů. Fotbal se musel líbit, oba týmy hrály dobrý fotbal, s nasazením i kvalitou, ale za mě by výsledku spíše slušela remíza. Co se dá dělat. Jdeme dál a uvidíme, na co to bude stačit.”

25. kolo, 7. 5. 2023 v 10:15