Rezerva na jaře poprvé padla

Poprvé v jarní části Divize C chrudimská rezerva padla. Na domácí půdě nestačila na Brandýs nad Labem výsledkem 2:3.

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „Věděli jsme, že hosté přes zimní pauzu výrazně posílili a jsou silní uprostřed hřiště a i proto jsme postavili sestavu tak, abychom toto eliminovali, ale opak byl pravdou. Na jednoduchou hru Brandýsa založenou na dlouhém nákopu a následném sběru odraženého míče jsme velmi špatně reagovali a když se k tomu přidá i laxnost při bránění, tak se nelze divit poločasovému stavu 0:2. Vůbec se nechci vyjadřovat k nějakému podcenění soupeře, protože nejsme na takové úrovni, abychom si toto mohli dovolit a nebo na toto jenom pomyslet. Každopádně jsme nepředvedli v prvním dějství vůbec nic z toho co by nás mělo zdobit. Do druhé půle jsme šli už po změně v rozestavení na riziko a hra se zlepšila. Měli jsme dokonce dvě velmi dobré příležitosti, ale hosté využili našeho otevřenějšího postavení a vstřelili třetí branku. I tak jsme se nevzdali a v krátkém rozmezí snížili na rozdíl jednoho gólu, ale i přes další množství vyložených šancí jsme spíše nechávali vyniknout brankáře Karmazína. Naopak hosté byli dopředu stále velmi nebezpeční a mohli přidat pojistku, která by definitivně rozhodla. V závěru jsme dokonce více než deset minut hráli přesilovku už s totálním vabankem, ale pro mě šlo naprosto nepochopitelně jen minimum míčů do soupeřova pokutového území. Prohráli jsme. Z části důvodů uvedených výše, ale také i proto, že jsme se nikým v naší sestavě nedokázali přiblížit kvalitou výkonu k brandýským Gebertovi a Folwarcznému, kteří tento zápas "udělali". Teď nás čeká utkání v Trutnově a asi ani není potřeba nějak zdůrazňovat o jak těžký duel půjde."

19. kolo, 25. 3. 2023 v 10:15