Rezerva slaví cenný bod s lídrem

První utkání jarní části má za sebou i MFK Chrudim B, které předvedlo na umělé trávě Stadionu Emila Zátopka úchvatný výkon. Proti prvnímu celku tabulky Divize C umazalo dvoubrankové manko a nakonec bralo bod za remízu 3:3!

Miroslav Teplý (MFK Chrudim B): „Věděli jsme co nás čeká, kvalitní soupeř, lídr tabulky a tým, který dokáže už od úvodu prezentovat svou hru a diktovat tempo. To se koneckonců potvrdilo a bylo jen otázkou, co na to naše poměrně ofenzivní sestava s víceméně nově složenou obranou. V prvních zhruba dvaceti minutách jsme byli v defenzivě aktivní, přesně tak jak jsme chtěli a i díky tomu jsme dokázali vstřelit první branku, kdy akci Látala zakončil přesně Firbacher. Bohužel dvě naše zbytečné ztráty znamenaly dva centry do našeho vápna a přesně toto Liberec umí a do půle tak otočil výsledek. Po změně stran přidali hosté třetí branku a v tuto chvíli to s námi nevypadalo nejlépe, ale po korekcich v sestavě jsme se znovu dostali do hry a po chybě hostujícího brankáře snížil dobře hrající Látal. Nechtěli jsme úplně otevřít hru, protože Liberec byl v poli a držení míče lepší a dopředu velmi nebezpečný, ale cítili jsme, že fyzicky na závěr utkání máme. To se v každém případě potvrdilo a vyyrovnat mohl Dostálek, který obešel po akci Brychnáče gólmana a jeho pokus zastavil na brankové čáře vracející se obránce. Stále jsme věřili, navíc soupeř začal chybovat a ztrácet svou tvář, čehož nakonec dokázal využít Bauer k vyrovnaní. Liberec byl lepší v držení míče i v kombinaci, ale my jsme měli srdce na správném místě až do konce a zaslouženě jsme získali s jasným lídrem soutěže velmi cenný bod."

16. kolo, 4. 3. 2023 v 10:15