Ve skupině Tipsport ligy druzí! Na závěr obrat s Hradcem

Tři zápasy, šest bodů, jedna porážka. Fotbalisté Chrudimi uzavřeli Tipsport Ligu vítězstvím proti prvoligovému Hradci Králové. V souboji sice rychle prohrávali, po trefách Davida Látala a Jana Řezníčka ale otočili duel ve svůj prospěch a ve skupině skončili těsně druzí o bod za Mladou Boleslaví.

Hradečtí Votroci vstoupili do zápasu aktivněji, za což byli již v jedenácté minutě odměněni trefou Filipa Kubaly. V průběhu prvního poločase se však začaly karty otáčet v chrudimský prospěch. Svěřenci trenéra Radka Kronďáka byli stále častěji u balonu a po půlhodině hry se dočkali vyrovnání. Parádní kombinace do pokutového území skončila na noze Davida Látala, který dokázal trefit přesně a umazat těsné vedení soupeře.

A v 79. minutě dokonce Chrudim otočila stav ve svůj prospěch. Centr od rohového praporku vyboxoval brankář Votroků jen k Janu Řezníčkovi a ten pohotovou dorážkou vystřelil Chrudimi vítězství 2:1!

, 10. 12. 2022 v 10:30, UMT Hradec Králové
1:2
1:1
FC Hradec Králové – MFK Chrudim

Branky: 11. Kubala – 30. Látal, 79. Řezníček. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček. Bez karet.