Chrudim vstup do MOL Cupu zvládla

Fotbalisté Chrudimi odstartovali první kolo MOL Cupu vítězně! Ve Štěchovicích si poradili s týmem Povltavská FA 1:0. O gól se postaral až čtrnáct minut před koncem Filip Firbacher, jež využil zaváhání domácího gólmana a poslal tak Chrudim do dalších bojů v pohárové soutěži.

Chrudim začala utkání aktivněji než soupeř a první velkou šance si vytvořila v třiatřicáté minutě, kdy se do pokutového území dostal Filip Firbacher, který zkusil překvapit gólmana lobem, ale ten jeho záměr vystihl. Další velká šance přišla až v samotném závěru prvního poločasu, kdy se o dalekonosnou střelu pokusil Hašek, jež překvapil gólmana domácích, avšak ten jeho střelu dokázal pokrýt.

Do druhého poločasu vlétli lépe domácí, kteří protáhli hned po pár vteřinách druhého poločasu Ondřeje Macha střelou pod břevno. Další perfektní zákrok předvedl Ondřej Mach o pár minut později, kdy se před ním ocitl osamocený útočník, který poslal míč k levé tyči chrudimské branky. Mach však jeho záměr vystihl a s míčem si poradil.

V 76. minutě poslal domácí hráč centr na svého brankáře, avšak díky skvělému pressingu Filipa Firbachera se mu podařilo vypíchout míč před gólmanem a následná střela do prázdné branky byla již třešničkou na dortu. Pár minut před koncem se ještě mohl prosadit Ondřej Kesner, jehož střela byla bohužel zablokována. Chrudim se tak díky brance dvacetiletého Filipa Firbachera posouvá do druhého kola Mol Cupu a počká si tak na los svého dalšího protivníka!

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme zvítězili, to byla víceméně naše povinnost, ale hra dobrá nebyla. První poločas ještě nějaké měřítko snesl, ale druhý byl horší, z naší strany nervózní. Samozřejmě bylo také obrovské vedro, což na hráče nějaký vliv mělo, avšak stejný jako na soupeře. Určitě jsme měli být kvalitnější, ale máme postup, a to se počítá.”

1. kolo, 17. 8. 2022 v 17:30
0:1
0:0
Povltavská Fotbalová Akademie – MFK Chrudim

Branka: 76. Firbacher. Rozhodčí: Matějček - Machýček, Holakovský. ŽK: 2:2. Diváci: 102.