První bod v divizi přivezla rezerva z Dobrovice

Po úvodní smolné porážce v Liberci již chrudimské béčko zapsalo do tabulky Divize C první bod! Na hřišti v Dobrovici dokonce sahalo po trefě Tomáše Dostálka po třech, výsledek však skončil nerozhodný 1:1.

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi B): „První dějství jde za námi především v držení míče, ale naše povedené akce buď zastavily ofsajdové situace, přerušená hra, ale také špatná finální přihrávka, výběr místa a důraz v pokutovém území. I přes naši optickou převahu po půl hodině hry zahrozili výrazněji jako první domácí, ale jejich zcela volný hráč hlavou netrefil branku a o pár minut později ho tentokrát nohou napodobil na druhé straně ve stejné situaci náš Bauer po centru Zikmundy. Druhá půle začala spíše vyrovnanou hrou, ale v 62 minutě vysunul parádně Holub Dostálka a ten zajistil po vyhraném souboji s brankářem naše vedení. Vše vypadalo dobře, i když se domácí po změnách v sestavě tlačili dopředu, ale v defenzívě jsme hráli pozorně. Bohužel jedenáct minut před koncem po našem rohu přišla souhra několika momentů v podobě zablokované střely, nedůrazu v soubojích a střela do naší prázdné branky. Škoda! Opět velmi laciná branka, která bohužel znovu rozhodla o bodech. V samotném závěru jsme ještě měli velikou příležitost strhnout vítězství na svou stranu, ale přímý volný kop z hranice vápna poslal Bauer nad branku. Makali jsme, chtěli jsme a vezeme první divizní bod, navíc ze hřiště soupeře, ale všichni tak nějak podvědomě cítíme, že bylo v našich silách vytěžit víc. Každopádně teď už celý tým žije derby s Vysokým Mýtem, které sehrajeme v sobotu v 10.15 na našem hřišti a budeme moc rádi za Vaši podporu.”

2. kolo, 13. 8. 2022 v 17:00
1:1
0:0
FK Dobrovice – MFK Chrudim B

Branky: 79. Herzán - 63. Dostálek. Rozhodčí: Šulcová - Šťastný, Mrkáček. ŽK: 2:1. Diváci: 200.