Se Slavií B bez branek, Skwarczek nedal penaltu

Fotbalisté Chrudimi remizovali v sobotním utkání 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti rezervě Slavie Praha 0:0. Východočeši mohli v závěru rozhodnout, Michal Skwarczek ale penaltu neproměnil. MFK tak potvrdil pozici nejčastěji remizujícího týmu soutěže a posunul se na 34 bodů.

Slavistická rezerva nastoupila na Chrudim na jejím stadionu zhurta a v prvních minutách měla zajímavé příležitosti na vstřelen branky. V šestnáctce domácích se nejvíce blýskalo například po Bořilově centru na nohu Singhateha, který v pádu jen o kousek minul chrudimskou branku, stejně dopadla i rána Matouše Nikla, Štěpán Beran pro změnu před prázdnou brankou promáchl.

Na opačné straně mohl pět minut před přestávkou udeřit Václav Míka, který si naskočil na centr Juliše, ale jeho hlavičku brankář Stejskal vytáhl mimo branku. I po přestávce byla aktivnější Slavia, která velmi toužila po vedoucí brance. Gólman Floder měl velké štěstí při zakončení Ebrima Singhateha, jenž po ukázkové kličce Řezníčkovi nastřelil brankovou konstrukci.

Postupem času však elán a aktivita slavistického týmu vyprchala a v závěrečných třiceti minutách tahala za nitky pro změnu Chrudim. Největší příležitost na rozhodnutí duelu přišlo v 87. minutě, kdy však po faulu na Jedličku zahodil pokutový kop Michal Skwarczek. Jan Stejskal vystihl stranu a zachránil pro slavisty alespoň bod.

Duel mezi Chrudimí a Slavií B skončil bez branek. Chrudimští se opět o krok přiblížili záchraně, Slavia B se dotáhla na nejbližší konkurenty.

Ohlasy k utkání

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Opět jsme chtěli udělat poslední krok k záchraně, ale v prvním poločase jsme se prostě báli hrát. Nemůžu říct o hráčích, že nechtějí, ale nejsme toho schopni. Věděli jsme, že na nás soupeř nastoupí, protože jsme viděli předchozí utkání a do všech nastoupila podobně. Čekali jsme, že budeme hrozit z protiakcí, ale v útoku jsme si s tím neporadili dobře. Před jarem jsme počítali, že čtyřiatřicet bodů bude na záchranu stačit, teď z toho mám trochu strach, ale věřím, že ještě nějaké body v jarní části přidáme.”

26. kolo, 6. 5. 2023 v 10:15