1:0! Opavu sestřelil z penalty Michal Skwarczek

První jarní vítězství je na světě! Fotbalisté Chrudimi zvládli drama, na domácí půdě porazili Opavu výsledkem 1:0 a v tabulce znovu poskočili na šesté místo. Vítězství zařídil z pokutového kopu v 80. minutě Michal Skwarczek.

Důležitý souboj o pozice ve spodní polovině tabulky začal výrazně lépe pro Chrudim, která na svého opavského soka výrazně nastoupila. Hned v první minutě zatopil brankáři Lasákovi David Látal, jehož forčekink málem vynesl velkou příležitost pro Jedličku, tomu ale zazlobilo v nejdůležitější moment zpracování. O chvíli později již musel opavský brankář zasahovat, mimo tři tyče vytáhl zakončení Jana Řezníčka.

Nejvýraznější příležitost Opavy v první půli přišla po chybě chrudimského stopera Míky, který příliš váhal s rozehrávkou a po jeho ztrátě pořádně protáhl Flodera David Macháček. Bezbrankový první poločas ještě více donutil aktivní Chrudim ke hře do ofenzívy. V šanci však neuspěl například kapitán Ondřej Kesner, na opačné straně pro změnu technické zakončení Patrika Haitla z volného přímého kopu skončilo nad břevnem.

Rozhodnutí přišlo na přelomu osmdesáté minuty. Filip Firbacher byl zjevně podražen v pokutovém území, nařízenou penaltu si postavil Michal Skwarczek, jenž poslal gólmana Lasáka na opačnou stranu branky - 1:0! Po vstřelené brance již domácí celek v poklidu hlídal vedení, které mohl ještě v závěru navýšit střídající Juliš, svůj samostatný únik ale gólovou tečkou nezakončil.

Chrudim po pěti jarních remízách poprvé zvítězila, Opavu porazila těsně 1:0. Naopak krize soupeře se ještě více prohloubila, na první jarní výhru Opava stále čeká.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Já si myslím, že jsme si za vítězstvím od začátku šli. Opava přijela hrát zezadu a bránit a bylo strašně těžké se do jejich obrany dostat. Navíc byl hodně těžký terén, dlouho jsme nevěděli, zda se vůbec bude hrát. Za to patří hráčům a všem velké poděkování. Střel jsme zase tolik neměli, ale ubojovali jsme to a máme tři body, které jsou nesmírně důležité.”

22. kolo, 15. 4. 2023 v 10:15
1:0
0:0
MFK Chrudim – SFC Opava

Branky: 80. Skwarczek (pen.). Rozhodčí: Křepský – Arnošt, Pochylý. ŽK: 1:1. Diváci: 680.

Floder – Záviška (74. Jančura), Míka, Skwarczek, Hašek, Halász – Kesner (C) (88. Kodýdek), Řezníček, Průcha – Látal (46. P. Juliš), Jedlička (46. Firbacher).