Remízové jaro pokračuje. S Táborskem 1:1

Fotbalisté Chrudimi remizovali v dohrávce 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Táborskem doma 1:1. Skóre otevřel ve 26. minutě Jan Záviška, který sice neproměnil penaltu, z dorážky už se ale nemýlil. Na konci prvního poločasu pak srovnal Jakub Šašinka. Hosté hráli od 76. minuty bez vyloučeného Jana Macha, stejně jako Východočeši si připsali čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. V tabulce zůstaly oba týmy na původních pozicích – Chrudim šestá, Táborsko jedenácté.

Chrudim vstupovala do zápasu s Táborskem s cílem ukončit čekání na vítězství v jarní části a za tímto cílem vykročila dobře. V první polovině úvodního poločasu se mnoho zajímavého na stadionu Za Vodojemem neudálo, ovšem vše rozsekla situace z pětadvacáté minuty. Marek Kejř byl faulovaný v pokutovém území, následný pokutový kop sice Janu Záviškovi zneškodnil brankář Pastornický, jenže tak nešťastně, že balon odrazil přímo k Záviškovi a ten se z dorážky nemýlil - 1:0.

Z náskoku se však Chrudim radovala pouhých třináct minut. Táborsko z rychlé akce po pravé straně vytěžilo vyrovnání, na míč si ve vápně naběhl Jakub Šašinka a pohotovou ranou pod břevna nedal Floderovi šanci zareagovat - 1:1. Z první půle stojí za to vypíchnout hlavičku Petra Průchy, která ale skončila jen v náruči Pastornického.

Na začátku druhého poločasu mělo sérii šancí Táborsko, které mělo nakročeno k tomu, aby duel otočilo ve svůj prospěch. Brankář Jiří Floder během několika sekund likvidoval nebezpečná zakončení z hranice malého vápna, nejblíže byla hlavička Koného, kterou chrudimský brankář vytáhl z podbřevna na roh.

Emotivní a tvrdý souboj vyeskaloval v 76. minutě, kdy po třech minutách od první žluté karty zajel do Petra Průchy a po druhé žluté a červené mířil předčasně do sprch. Patnáctiminutovou přesilovku Chrudimští využít nedokázali a duel tak skončil remízovým výsledkem 1:1.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Šli jsme do utkání s tím, že ho chceme vyhrát, ale i přesto, že jsme se v prvním poločase ujali vedení, nehráli jsme dobře. Po pauze se to trochu zlepšilo. Byl to bojovný zápas s řadou ostrých zákroků na obou stranách. Počítali jsme s tím, že kdo bude v tomto důraznější, tak může utkání vyhrát. Po červené kartě jsme hráli čtvrthodinu přesilovku, ale vytvořili jsme si šanci až v samotném závěru."

18. kolo, 25. 3. 2023 v 14:00
1:1
1:1
MFK Chrudim – FC Silon Táborsko

Branky: 26. Záviška – 39. Šašinka. Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Černoevič. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (76. Mach po 2. ŽK). Diváci: 650.

Floder – Halász, Hašek, Skwarczek, Svoboda – Řezníček (C) – Záviška, Kejř (90+2. Jedlička), Průcha, Juliš (80. Kesner) – Firbacher.