Souboj dvou týmů se šňůrou bez porážky začal lépe pro Chrudim, která na poslední celek tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupila. Přesto však musel poprvé zasahovat Floder, který musel na zem proti prudké ráně Tomáše Smejkala. Na druhé straně se Matyáš Vágner zapotil při zakončení Filipa Firbachera, jehož přízemní pokus ale zastavil.

Skóre se měnilo ve 27. minutě, kdy se za obranu Chrudimi dostal Jan Suchan, který sice napoprvé ztroskotal na brankářovi Floderovi, z dorážky se však vlašimský kapitán již nemýlil - 0:1! Poločasové vedení Vlašimi se snažil zvrátit Jan Řezníček, který byl směrem do ofenzívy velmi aktivní. Krátce po příchodu z kabin z otočky ale opět nechal vyniknout jen brankáře Vágnera.

Další důležité situace přišly v 75. minutě. Nejprve totiž unikajícího Svobodu zastavil chrudimský gólman, dorážku stejného hráče následně zastavil na brankové čáře Koželuh. O minutu později se již skóre měnilo. Smejkal po souboji s gólmanem Floderem poslal balon zpět na hranici vápna, kde ho do chrudimské sítě poslal John Solomon - 0:2!

Ve zbytku utkání si již Vlašim strážila vedení, poslední příležitost měl z otočky David Látal, ale prostor mezi třemi tyčemi minul. Chrudim tak doma ztratila, proti Vlašimi prohrála 0:2. Právě Vlašim díky třem bodům opustila poslední místo tabulky.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Ač je Vlašim v tabulce poslední, má dobré mužstvo, které jen nedělalo body. Viděli jsme několik zápasů, hráli dobře, ale sráželo je neproměňování šancí. Tabulka je letos strašně vyrovnaná a to se i dnes potvrdilo. My jsme strašně moc chtěli a to byl možná ten největší problém, že jsme se nedostávali k situacím, co obvykle. Herně to tak hrozné nebylo, ale vyložené šance jsme si vypracovat nedokázali.”

15. kolo, 5. 11. 2022 v 10:15
0:2
0:1
MFK Chrudim – FC Sellier & Bellot Vlašim

Branky: 27. Suchan, 76. Solomon. Rozhodčí: Křepský – Pfeifer, Mojžíš. ŽK: 2:3. Diváci: 620.

Floder – Koželuh, Hašek, Míka, Kesner – Řezníček – P. Juliš, Kodýdek (72. Látal), Skwarczek, Vrána – Firbacher (79. Jedlička).