Třetí výhra v řadě! Dukla poražena 2:1

Fotbalisté Chrudimi v 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězili nad Duklou 2:1. Domácí šli do vedení po brance Závišky. Po necelé půlhodině hry obdržel červenou kartu hostující trenér Rada. Záhy na 1:1 srovnal Buchvaldek. O vítězství domácích rozhodl ve druhém poločase Jedlička. Před utkáním měly oba týmy shodně 14 bodů, Chrudim díky vítězství Dukle odskočila.

Souboj mezi Chrudimí a Duklou Praha od začátku přinesl mnoho zajímavých momentů. Po čtvrthodině hry se mohli chrudimští fotbalisté dostat do vedení, jenže Míka při svém prvním startu v nové sezoně poslal balon je do boční sítě. Ve 23. minutě se již skóre měnilo. Na centr z rohového praporku si naskočil Jan Záviška a s velkým přispěním hostujícího gólmana dostal míč do hostující sítě - 1:0!

А s Duklou to o chvíli později vypadalo ještě hůře. Trenér Petr Rada totiž neuposlechl žluté napomenutí, dostal po půlhodině hry červenou kartu a byl poslán na tribunu. Jeho týmu to ale neuškodilo, právě naopak. Několik vteřin po vyloučení poslal míč přímo do růžku Floderovy branky Lukáš Buchvaldek a stanovil tím poločasové skóre na 1:1.

Po přestávce se obraz hry příliš neměnil, více byli na míči chrudimští fotbalisté, kteří se snažili o vstřelení rozhodujícího gólu. Hrozila také Dukla, především z rychlých protiútoků, ale dobře pracující obrana domácích je k výraznějším šancím nepouštěla. A tak přišlo v 74. minutě rozhodnutí celého utkání. Skvělou práci Jančury na levé straně přetavil ještě hezčím zakončením pod břevno ve vítěznou treful Tomáš Jedlička - 2:1!

Hosté do konce duelu moc nestihli, kromě červené karty Matějky. V největší šanci na vyrovnání se ocitl chvíli před koncem střídající Adediran, ale Floder jeho stoprocentní šanci zneškodnil. Chrudim vyhrála potřetí v řadě a v průběžné tabulce jí patří pátá pozice.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Byl to hodně náročný zápas. Dukla je dobré mužstvo s vysokými ambicemi, my jsme vycházeli z naší hry a podařilo se nám ji porazit. Začátek zápasu jsme zvládli skvěle, pak jsme po chybě gólmana dali gól. Po faulu a vyloučení trenéra, kdy se poměrně dlouhou dobu nehrálo, jsme následně ihned dostali gól z volného přímého kopu a do zbytku poločasu jsme se ze hřiště ztratili. Po pauze se to zlepšilo, po vystřídání jsme dali rozhodující branku a zaslouženě vyhráli."

11. kolo, 8. 10. 2022 v 10:15
2:1
1:1
MFK Chrudim – FK Dukla Praha

Branky: 23. Záviška, 74. Jedlička – 30. Buchvaldek. Rozhodčí: Vetečka – Mokrusch, Černoevič. ŽK: 2:2. ČK: 0:2 (29. Rada (trenér), 77. Matějka). Diváci: 1020.

Floder – Hašek, Jančura, Míka, Skwarczek (89. Harušťák), Koželuh – Záviška, Řezníček (C), Kejř (85. Kesner), Vrána (70. Juliš) – Firbacher (70. Jedlička).