Cenný bod z Prostějova zachránil Kodýdek

Po domácí porážce proti Spartě B přivezli chrudimští fotbalisté sedmý bod do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Prostějova. Na začátku druhého poločasu sice inkasovali, vyrovnávací trefu ale vsítil Matyáš Kodýdek.

Chrudim v Prostějově vstoupila do utkání aktivně a v úvodních minutách byla aktivnějším celkem. V největší šanci se ocitl chrudimský Vrána, jeho zakončení však lapil domácí brankář, na opačné straně žádný ze závarů vedení Prostějovu nepřinesl.

Po přestávce byly k vidění mnohem zajímavější věci. V 54. minutě dorazil míč za záda bezmocného Flodera prostějovský Michal Zapletal, jenž poslal domácí celek do vedení. To ale vydrželo jen devět minut. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti Matyáš Kodýdek zůstal zcela sám nepokrytý v pokutovém území a přesnou hlavičkou rychle srovnal.

Následně mohli hosté strhnout náskok na svoji stranu, jenže Jedlička o kousek minul branku Prostějova. A když domácí ze standardní situace nastřelili břevno, rozešly se oba celky s výsledkem 1:1. Pro Chrudim je to další cenný bod ze hřiště soupeře, se sedmi body je devátá.

6. kolo, 31. 8. 2022 v 17:30
1:1
0:0
1. SK Prostějov – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Branky: 54. Zapletal – 63. Kodýdek. Rozhodčí: Ulrich – Šimáček, Mojžíš. ŽK: 3:2. Diváci: 680.