V sobotu 10.4.2022 jsme zahájili jarní část sezóny mistrovským utkáním na hřišti jednoho z favoritů soutěže a to týmu RMSK „Cidlina“ Nový Bydžov.

Na kluky jsme od začátku apelovali, že musí hrát aktivně a důrazně od prvního hvizdu píšťalky. V první třetině se klukům dařilo plnit tyto pokyny a byla to naprosto vyrovnaná fotbalová partie. Domácí se sice dostali v 10. minutě do vedení, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. My jsme si také vypracovali několik příležitostí po pěkných fotbalových kombinacích a průnikových přihrávkách. Bohužel jsme je neproměnili a z poslední akce první třetiny, třicet vteřin před koncem, jsme dostali druhý gól. Kluky jsme o přestávce pochválili za předvedený výkon a nabádali jsme je, aby se takto prezentovali i nadále. Vstup a celá druhá třetina se nám podařila ze všeho nejméně. Začali jsme být pasivní, včas nedostupovali k hráčům, nedohrávali osobní souboje, soupeři jsme dali velké množství prostoru při zpracování míče a celkově jsme domácí dostali do hry více, než bychom chtěli. Domácí našeho pasivního přístupu dokázali využít a vybudovali si rozhodující náskok vstřelením dalších pěti branek. Do poslední třetiny jsme vstupovali s tím, že ji chceme vyhrát. Prvních pět minut poslední třetiny byli kluci pasivnější. Nakopla je až vstřelená branka Davida N. v 66. minutě, po které se herní projev zlepšil. Bohužel i domácí obdržený gól „nakopnul“ a nakonec se jim podařilo vstřelit ještě dvě branky a uzavřeli tak výsledek zápasu na 9:1. Hráčem utkání byl vyhlášen Pája Suk.

Kluky bychom chtěli pochválit za velmi dobrou první třetinu, ve které nám chybělo pouze proměnění několika vypracovaných šancí. Za celý zápas jsme se dostali na podobné množství gólových příležitostí jako soupeř, ale rozhodujícím faktorem bylo jejich proměňování, jinými slovy produktivita. Alespoň víme, na čem je potřeba dále pracovat. V sobotu 16.4.2022 od 10:00 hodin přivítáme na domácím stadionu dalšího favorita soutěže, tým FK Pardubice.

12. kolo, 10. 4. 2022 v 10:00, Hlušice / tráva
9:1
(2:0,5:0,2:1)
RMSK Cidlina Nový Bydžov – MFK Chrudim

David N.

Šimon F.(K) (1. a 3. třetina) Tadeáš B. (2.třetina) – Radim Č., Marek Ch., Aleš K., David L., Jakub M., David N., Pedro, Pavel S., Marek U., Tadeáš V., Matouš W., Patrik Zl.