Po velmi náročném týdnu, kdy tým skolilo několik nemocí, nás čekal víkendový šlágr mezi prvními dvěma týmu naší tabulky. Na velmi těžkém terénu náš tým ukázal svůj silný charakter, kdy hráči nechali na hřišti ve většině případů úplné maximum.

Do utkání jsme chtěli vstoupit jako vždy aktivně a vyvíjet tlak na chybující stopery, čemuž jsme také uzpůsobili rozestavení a do hry připravili typologicky rychlé a důrazné hráče. V průběhu celého prvního poločasu jsme byli zcela dominantní na míči, dokázali jsme si vyhovět a soupeře nepouštěli jak do hry, tak do gólových příležitostí. Když už se do nějaké šance soupeř dostal, vyřešil to dobře a jistě chytající Sedlák. Nám pomohlo rychlé vedení, které dokázalo naší hře dát klid, mohli jsme se tak věnovat své hře v plné míře. Byli jsme dostatečně důrazní, s čímž si soupeř nedokázal často poradit.
Druhý poločas jsme chtěli ještě více pracovat s šířkou hřiště a tím si vytvářet ještě více prostoru. Soupeř se snažil na nás vletět a být aktivní, my se ze začátku až zbytečně moc zatáhli. Postupem času jsme ale opět převzali taktovku nad hrou my a stali se dominantními. Dostávali jsme se do gólových příležitostí, které jsme však nedokázali využít. Až se to podařilo po rychlém brejku Rybenského Novotnému a krásným gólem Macháčkovi. Našim hráčům děkujeme za předvedený výkon, který byl po náročném týdnu na dobré úrovni. Soupeře svým jistým výkonem v podstatě nepouštěli do šancí a zároveň zapojovali další prvky, které chceme ve hře vidět. Soupeři děkujeme za zajímavé a kvalitní utkání.
Do ALLSTARS jsme tentokráte zvolili opět defenzivního hráče, tentokráte Tadeáše Andrejse, který dokázal zabránit několika šancím svým čtením hry a zároveň úspěšností v osobních soubojích. Svůj výkon mohl osladit ještě vstřelenou brankou, avšak jeho pokus skončil jen na tyči.
5. kolo, 9. 4. 2022 v 10:00, Chrudim
3:0
(1:0)
MFK Chrudim – SK Pardubičky

Statistiky zápasu

9' Gocman, 64' Macháček, 72' Novotný

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák O. - Kaválek, Reinberg (K), Andrejs - Bíško, Holeka - Tůma (60' Rybenský), Tichý, Macháček (69' Kaiser) - Gering (46' Novotný), Gocman (72' Gering)