Přestřelka s Jihlavou vítěze nepoznala

Doposud nevýrazná chrudimská ofenzíva ožila. V souboji s Jihlavou se MFK Chrudim prosadila celkem třikrát, premiérovou trefu v dresu Chrudimi zaznamenal obránce Martin Šejvl, po dalších gólech přidali ještě Daniel Fišl a David Surmaj. Utkání proti Vysočině Jihlava nakonec skončilo remízou 3:3.

Chrudimští fotbalisté nevstoupili do utkání zcela ideálně, již v deváté minutě nepohlídali na zadní tyči zabíhajícího si Tomáše Svobodu, který ranou pod břevno otevřel skóre. Vedení Vysočiny ale za hustého sněžení příliš dlouho nevydrželo. O čtvrthodinu později se ve vápně nejvýše vyšplhala posila Chrudimi Martin Šejvl, který hlavičkou vyrovnal. Na góly pestré utkání pokračovalo, do vedení se podruhé dostali domácí po zakončení Filipa Vedrala.

Po přestávce začala Chrudim svého soupeře výrazněji přehrávat, nejlepší momenty přišly v rozmezí 59. až 64. minuty. Po vyrovnávací trefě Daniela Fišla ještě neproměnil svůj samostatný únik Roman Čáp, jenže jeho zklamání následně smazal David Surmaj, který dorážkou dostal Chrudimské poprvé do vedení. Jihlavští však přišli s vyrovnáním z kopačky Lukáše Fily v 72. minutě. Duel tak skončil remízou 3:3.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Bylo to jiné utkání, než ta předchozí, protože jsme poměřili síly s protivníkem ze stejné soutěže. Na hráčích jsem cítil únavu ze sobotního zápasu. Z naší hry jsem tentokrát trochu rozpačitý, nebyla úplně nejlepší, ale paradoxně jsme dali tři góly. Góly jsme v přípravě zatím nedávali, nepadaly ani na podzim. Teď jsme se trefili třikrát, k tomu nastřelili tyčku a šli sami na branku. To vidím dnes jako největší pozitivum.”

, 1. 2. 2022 v 11:00, Jihlava
3:3
2:1
FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim

Branky: 9. Svoboda, 30. Vedral, 72. Fila – 23. Šejvl, 59. Fišl, 64. Surmaj. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Hájek.

FC Vysočina Jihlava
Jágrik – Krčík, Vedral, Křišťál, Selnar, Tureček, Svoboda, Zoubele, Vlček, Lacko, Fila.

I. poločas: Floder – Šplíchal, Tkadlec, Šejvl, Kesner – J. Řezníček – Juliš, Průcha, Kejř, Záviška – Firbacher. II. poločas: Floder – Šplíchal, Drahoš, Fišl, Sokol – Vrána, Látal, Breda, Čáp – Surmaj.

8. FK Příbram 10 11:15 13
9. SK Líšeň 2019 9 9:10 12
10. FK Viktoria Žižkov 10 18:19 11
11. MFK Chrudim 10 18:21 11
12. SK Sigma Olomouc B 9 12:16 11
13. SK HS Kroměříž 10 11:15 10
14. 1. SK Prostějov 10 12:20 9