S Vyškovem po bodu, diváci branku neviděli

Fotbalisté Chrudimi a Vyškova si ve vzájemném souboji ve 27. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozdělili po bodu. Diváci v Chrudimi se gólu nedočkali, tedy alespoň toho regulérního: Domácí se sice prosadili zkraje zápasu, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Zachraňující se Chrudim má před patnáctým Ústím náskok tří bodů, Vyškov je dvanáctý.

Utkání mezi Chrudimí a Vyškovem začalo na východě Čech velmi svižně. Domácí na svého soka nastoupili a již ve třetí minutě poprvé slavili. Ale předčasně. Marek Kejř se opřel do míče za pokutovým území, jeho tečovaná střela zapadla k tyči. Radost domácím fotbalistům ale příliš dlouho nevydržela, protože vzápětí přišel signalizovaný ofsajd.

Vyškov byl směrem do ofenzívy také aktivní, avšak ve finální fázi se mu příliš nevedlo. A tak hrozila především Chrudim. Vidět byl především Pavel Sokol, který v sedmadvacáté minutě prudkou ranou donutil brankáře Kinského vyrazit míč na rohový kop. Do kabin se tak v poločase šlo za stavu 0:0.

Po přestávce se počet brankových příležitostí na obou stranách zmenšil, tu největší šanci celého zápasu si vypracoval Vyškov Gól na noze měl hostující Danilual Thon, jenž se opřel do balonu po skrumáži ve vápně, domácí zachránil fantastickým zákrokem brankář Jiří Floder! Utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou, oba celky si rozebraly po bodu. Pro Chrudim je to sice osmý bodový zisk v řadě, celkově je to však bodovou ztrátou. Bodový rozdíl mezi ní a Vyškovem tak stále zůstal tři body.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Opakuje se situace jako se Žižkovem. Myslím si, že jsme sice odehráli lepší zápas. Jenže když už dáme gól, tak je odvolaný. Poté jsme měli další šance, ale ta nervozita v koncovce je tak velká, že nejsme schopni branku vstřelit. Všichni viděli, že hráči dřou, ale nepadá nám to tam a to naštěstí i do naší branky. Netěší mě remíza 0:0, potřebovali jsme vyhrát. Pro nás se nic nemění, doma hodně bodů ztrácíme, ale na druhou stranu venku sbíráme. Pořád žijeme, s hlavami hráčů se snažíme hodně pracovat, je to důležité a potřebné. Na začátku jsem říkal, že se náš fotbal nemusí líbit. Ve středu musíme vyhrát tím nejošklivějším gólem, který je možný a prostě urvat tři body.”

27. kolo, 30. 4. 2022 v 10:15