Opět 0:0. Chrudim neprohrála posedmé v řadě

26 kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo souboj, v němž Příbram uhrála remízu 0:0 s Chrudimí. Hostující celek stále bojuje o záchranu, a tak potřeboval bodovat. Ačkoliv byl nebezpečnější, branka nepřišla. I proto zůstává Chrudim dva body nad sestupovými příčky, naopak Příbram najdeme na jedenácté pozici.

ouboj Příbrami s Chrudimí přinesl dva rozdílné poločasy. I přesto, že v tom prvním měla Příbram více míč na svých kopačkách, hrozili především Chrudimští. V ojedinělých šancích ale hosté neuspěli, proti byl totiž brankář Melichar, který změnu stavu v prvním poločase nepřipustil.

Po pauze se vývoj hry poněkud otočil. Příbram toužila po zisku třech bodů a od rozehrávky na svého soupeře nastoupila. Festival brankových příležitostí vyvrcholil vstřelenou brankou, která ale nebyla pro faul útočícího hráče uznána. V další šanci zase Chrudim zachránil skvělým zákrokem brankář Floder.

Duel nakonec dospěl do bezbrankové remízy. Příbram tak může po dalším bodu zřejmě již slavit záchranu, to Chrudim ještě čeká pořádný boj. Východočeši bodovali posedmé v řadě a mají na patnácté Ústí nyní náskok dvou bodů.

Radek Kronďák (MFK Chrudim): „Bod má pro nás velkou cenu. S prvním poločasem jsem nadmíru spokojen. Hráli jsme to, co jsme chtěli, měli jsme šance, ale nedokázali je využít. Druhá půle se nám vůbec nepovedla a můžeme být rádi, že jsme ten bod uhráli. Rozhodně ho bereme, v naší situaci je důležité pořád něco sbírat. Musíme nyní udělat poslední kroky, aby záchrana dopadla. Vypadá jako strašně blízko, ale je ještě velmi daleko. Koukáme se jen na další zápas v sobotu, musíme jít dál.”

26. kolo, 27. 4. 2022 v 17:00