Ztráta proti Žižkovu. Diváci branku neviděli

Fotbalisté Chrudimi a Žižkova ve 25. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY neskórovali a jejich vzájemný zápas tak skončil 0:0. Největší šanci si v závěru utkání vytvořil domácí Šplíchal, brankáře Viktorie Halousku ale překonat nedokázal. Východočeši neprohráli pošesté v řadě, naposledy nebodovali v polovině března na stadionu Třince.

Velké emoce vzplály v Chrudimi již ve čtvrté minutě, kdy se velmi dobře uvolnil u rohového praporku Filip Firbacher a zamířil si to do pokutového území. Tam byl zastaven nedovoleně, jenže hlavní rozhodčí vytáhl zákrok mimo šestnáctku. Z následné standardní situace vypálil Marek Kejř těsně nad žižkovskou branku.

Duel nepřinesl příliš zajímavých příležitostí. V první polovině si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit souvislejší tlak, hrozilo se prakticky jen ze standardních situací. A tak to bylo i po pauze. Šest minut po návratu z kabin zahrozila Viktoria z rohového kopu, skrumáž však zakončení na Floderovu branku nepřinesla.

Brankář Halousku na druhé straně prověřil hlavou až Václav Míka, bohužel pro domácí jeho zakončení ale zamířilo jen doprostřed branky. A když Martina Šplíchala vychytal chvíli před koncem hostující brankář, rozešly se obě mužstva bez branek. Viktoria tak stále živí teoretickou šanci na záchranu, Chrudim neprohrála pošesté v řadě a do tabulky si tak připsala další bod.

25. kolo, 23. 4. 2022 v 10:15