Tři body! Chrudim spasil Průcha

Fotbalisté Chrudimi zdolali ve 21. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Prostějov 1:0 a na čtrnáctou nesestupovou pozici už ztrácejí jen tři body. Jediný gól utkání vstřelili zkraje poslední desetiminutovky druhého poločasu, po Kejřově přihrávce zakončil do protipohybu hostujícího brankáře Bárty Průcha. Hanáci dohrávali utkání bez vyloučeného obránce Schustera, jenž dostal druhou žlutou kartu. Východočeši po zimní přestávce zatím nezískali alespoň bod pouze v Třinci.

Souboj Chrudimi s Prostějovem ve velkém mrazu začal velmi opatrně a fanoušci se v první půli mnoha nebezpečných příležitostí nedočkali. V desáté minutě zahrozili hosté, když chybnou hlavičku Václava Míky zametl na domácí branku Jakub Urbanec, zajímavé střele ale chyběl dobrý metr. To Jan Koudelka byl v polovině poločasu blíže brance, nástřel na zadní tyč ale ani jeden ze spoluhráčů nezužitkoval.

Chrudim zahrozila minutu před pauzou, zakončení Jana Řezníčka a Filipa Firbachera z ostrého úhlu skončily v moci brankáře Bárta. Zatímco v prvním poločase byli hosté aktivnější a častěji u míče, po pauze se situace otočila.

Domácí přidali a rázem si začali vypracovávat zajímavější brankové příležitosti. Zakončení Marka Kejře v 64. minutě ještě prostějovský gólman vytáhl mimo tři tyče, stejně jako střelu aktivního Jana Řezníčka, rozhodující moment duelu ale přišel v 81. minutě. Po dobré práci Kejře dostal balon na volej do velkého vápna Petr Průcha a přízemní ranou do protipohybu gólmana dostal Chrudim do vedení!

O čtyři minuty později bylo pro Prostějov ještě hůře. Aleš Schuster neohleduplně sestřelil Michala Vránu na lajně, a protože už jednu žlutou kartu měl, mířil do sprch přednostně. V závěrečném náporu ještě Chrudimské podržel gólman Floder, který vychytal druhou nulu v řadě a pomohl Chrudimi k důležitým třem bodům za vítězství 1:0!

Ohlasy k utkání

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Pro nás je to strašně důležité vítězství. Jak jsem říkal v prvním rozhovoru, že se fotbal někdy nebude muset líbit, ale důležité jsou body a to je přesně případ dnešní výhry. V první půli jsme se báli hrát, protože jsme pod obrovským tlakem, že musíme každý zápas bodovat. Z toho vznikají chyby, které by kluci normálně nedělali. Po pauze jsme se uklidnili a bylo to lepší. Obrovské díky hráčům za to, jak si za vítězstvím šli, body máme a to je jediné, co se nyní počítá.”

21. kolo, 2. 4. 2022 v 10:15
1:0
0:0
MFK Chrudim – 1. SK Prostějov

Statistiky zápasu

Branka: 81. Průcha. Rozhodčí: Franěk – Leška, Kotalík. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (85. Schuster po 2. ŽK). Diváci: 320.