Zápas s Opavou branku nepřinesl

Fotbalisté Chrudimi v 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali s Opavou 0:0. Domácí si tak v souboji o záchranu připisují bod, na aktuálně čtrnáctý Třinec ztrácejí nyní bodů pět, protože Slezané v souběžně hraném utkání zvítězili nad Prostějovem. Opava se týmům na špici tabulky nepříblížila.

Souboj Chrudimi s Opavou přinesl v prvním poločase vyrovnanou podívanou bez většího množství šancí na jedné či druhé straně. Za zmínku stojí především zakončení Darmovzala a zákrok Jiřího Flodera, na straně Chrudimi pro změnu vystrašil opavské fanoušky Jan Záviška, po jehož střele ještě nepřesně dorážel Pavel Sokol

Poločasový výsledek 0:0 a opatrná hra obou soupeřů pokračovala i po přestávce. A tak šance přicházely zejména po chybách jednotlivých hráčů. Jednu takovou předvedl Martin Šejvl, jenž nepřesným odkopem daroval šanci opavskému Kramářovi, kterého ale skvěle vychytal gólman Jiří Floder.

V největší šanci Chrudimi se ocitl Marek Kejř, který parádní ranou zpoza šestnáctky jen o kousek minul šibenici opavské branky. Další vzrušení přišlo před chrudimskou brankou přišlo poté, co Martin Šejvl nedovoleně zastavil v souboji posledního hráče soupeře a od rozhodčího za zákrok okamžitě obdržel červenou kartu! Domácí tak podruhé za sebou dohráli utkání v deseti, tlak Opavy však přežili a rozešli se s Opavou výsledkem 0:0.

Ztráta na nesestupovou příčku se ale pro Chrudim zvýšila na pět bodů.

19. kolo, 19. 3. 2022 v 10:15
0:0
0:0
MFK Chrudim – SFC Opava

Statistiky zápasu

Rozhodčí: Černý – Horák, Poživil. ŽK: 0:3 (Bílek, Janoščín, Kadlec). ČK: 1:0 (Šejvl). Diváci: 1 100.