Duel s Duklou skončil remízou 1:1

Druhý domácí duel kalendářního roku 2022 skončil remízou. Chrudimští se proti Dukle Praha dostali do vedení zásluhou Jana Řezníčka ve 22. minutě, odpověď soupeře však přišla již po minutě. Více branek již sedm stovek fanoušků na chrudimském stadionu nevidělo, domácí tak berou do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY další bod za remízu 1:1!

Chrudim vstoupila do utkání s Duklou aktivně a ve 14. minutě se mohla poprvé prosadit, Michal Vrána však zamířil jen do míst, kde byl připravený gólman Filip Rada. Aktivita chrudimského celku neměla konce a domácí se tlačili za vedoucí brankou.

Čekat nemuseli dlouho. Ve 22. minutě se ve velkém závaru v šestnáctce Dukly nejlépe zorientoval Jan Řezníček, jehož pohotová dorážka znamenala vedení Východočechů - 1:0! Náskok Chrudimi ale vydržel pouhou minutu. Uspokojení domácí nechali za svoji obranu zaběhnout Marka Červenku, jehož pohotová střela překonala Flodera a skončila v síti - 1:1.

Domácí ani po vyrovnávací brance neztratili drajv a po půlhodině hry jsme mohli vidět tyčku nastřelenou Filipem Firbacherem. Postupem času velké šance a souvislá převaha chrudimského týmu vyprchala a hrát začala také Dukla.

V sérii velkých šancí neuspěl například Lukáš Buchvaldek, kterého v samostatných únicích vychytal chrudimský Floder či mu branka domácího týmu byla malá, stejně tak z dobré pozice neuspěli Peterek a Cienciala. Další branka již nepadla, Chrudim tak po remíze 1:1 opustila sestupové pozice tabulky F:NL.

Radek Kronďák (MFK Chrudim): „Chtěli jsme vyhrát, mužstvo je na to tak nastaveno. Měli jsme i dobré šance rozhodnout, ale na druhou stranu jsme hráli s těžkým soupeřem, který také měl své příležitosti na konci a nedal. Kluci tam nechali všechno, ale na tři body to dnes nestačilo. Musíme je tak získat v dalších zápasech.”

18. kolo, 12. 3. 2022 v 13:30
1:1
1:1
MFK Chrudim – FK Dukla Praha

Branky: 22. J. Řezníček - 23. Červenka. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Lakomý. ŽK: 1:2. Diváci: 700.

Floder – Kesner, Donát, Šejvl, Sokol – Vrána (70. Juliš), Průcha, J. Řezníček, Záviška, Kejř (87. Koželuh) – Firbacher (76. Surmaj).