Po gólu v nastavení duel o šest bodů vyhrál Třinec

Záchranářský duel o šest bodů v rámci dohrávky 17. kola dopadl lépe pro domácí Třinec. Hosté z Chrudimi sice vedli díky proměněné penaltě Závišky, ale Třinečtí ve druhém dějství průběh otočili. Nejprve sice neproměnili penaltu, ale následně šli hosté do deseti. Z další nařízené penalty vyrovnal Petráň a strhující bitvu rozhodl v páté minutě nastavení Dedič, který přisoudil Třinci všechny body. Třinečtí poprvé na jaře bodovali a v tabulce opustili sestupovou pozici, kam spadla právě Chrudim. Na ni mají Slezané náskok tří bodů.

Oba celky vyrazily do souboje na hraně záchrany a sestupu pěkně zostra od úvodní minuty. První šance se urodily po první desetiminutovce, přečíslení dva na jednoho vyřešil Firbacher střelou z hranice šestnáctky do břevna.

Na druhé straně nevyužil špatný odkop brankáře Flodra Juřena, který zpoza šestnáctky přeloboval gólmana, ale minul branku. O pár sekund později se ukázal krásnou točenou střelou Javůrek, ale jeho pokus mířící do levého horního rohu gólman vyrazil.

Gól tak padl ze standardní situace, konkrétně z pokutového kopu. Po faulu na Vránu proměnil jedenáctku Jan Záviška a poslal Chrudim do vedení.

Nebyla to jediná penalta, další odpískal rozhodčí Krejsa po přestávce. Ve 49. minutě Kania udělal soupeři kličku ke koncové čáře a ten ho stáhl k zemi. K pokutovému kopu se postavil Javůrek, jenže střelou po zemi k levé tyči minul branku.

Klíčové okamžiky přišly v poslední půlhodině. Nejprve Baovu chybu zneškodnil vynikajícím zákrokem Hasalík, který vlétl Záviškovi pod nohy a sebral mu míč. O tři minuty později se Šejvlova rána z druhé vlny nevešla mezi tři tyče.

V 67. minutě trenér Zbončák poslal ze hřiště obránce Hýbla a na jeho místo přišel útočník Dedič. O minutu později šel ze hřiště Vrána, ale dolů ho poslal rozhodčí Krejsa, který potrestal chrudimského hráče druhou žlutou kartou.

Třinečtí využili přesilovku. V 79. minutě Koželuh trefil loktem do hlavy Petráně a sudí nařídil třetí penaltu. Tu si vzal sám faulovaný Michal Petráň a střelou k levé tyči vyrovnal.

Domácí vycítili šanci na tři body, Floder předvedl fantastický zákrok proti Petráňově střele, jenže v nastaveném čase nestačil na důrazného Reného Dediče, který v malém vápně protlačil míč přes gólmana do branky a rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Třinci.

17. kolo, 15. 3. 2022 v 14:30
2:1
0:1
FK Fotbal Třinec – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

Branky: 80. Petráň z pen., 90. + 5. Dedič – 17. Záviška z pen. ŽK: 6:3. ČK: 0:1 (68. Vrána). Diváci: 420.