Výhra! Po obratu veze Chrudim ze Žižkova tři body

Fotbalisté Chrudimi mají na svém kontě úvodní venkovní výhru! Přitom Pražané šli rychle do vedení díky brance Diamého a udrželi si jej až do poločasu. Pak se ovšem po necelé hodině hry prosadil hostující Rybička, na kterého o čtyři minuty později navázal Petr Juliš. Po výhře 2:1 se Chrudim odpoutala ze dna druholigové tabulky.

Výsledková krize Chrudimi je u konce! Východočeši přijeli s odhodláním zlomit sedmizápasovou sérii bez vítězství a celý zápas byli aktivnější i nebezpečnější. Nic na tom nezměnila ani vedoucí branka Adama Diamého z 8. minuty. Senegalsko-francouzský útočník si ve vápně přehodil skákavý míč na levačku a napnul síť. Na druhé straně Švenger vyškraboval Čápův trestný kop i křížnou bombu Haška. Po následném rohu hlavičkoval Drahoš zblízka těsně vedle odkryté brány.

Na začátku druhé půle těsně přestřelil trestným kopem domácí Nabijev a následoval pro Viktorku šok. Při výběhu na standardní situaci z hloubi pole zůstal Švenger na půl cesty a chrudimský Petr Rybička toho využil k obstřelu z voleje. Po předlouhých 525 minutách se Východočeši radovali z gólu. Ten jim dal křídla a vzápětí po rohu Haškovu prudkou hlavičku do břevna proměnil dorážkou ve vítězný gól dorostenec Petr Juliš. Obrana Žižkova se ocitla v rozkladu a měla štěstí, že dvakrát Breda a jednou Čáp ve vyložených šancích netrefili bránu.

V závěru se Pražané přece jen vyburcovali, jenže Koželuhův centr nezužitkoval hlavou zblízka Nabijev. V nastavení běžel na roh přes celé hřiště i brankář Milan Švenger a právě on mohl být slavný, jenže hlavičkou z malého vápna vysoko přestřelil.

11. kolo, 17. 10. 2021 v 10:15
1:2
1:0
FK Viktoria Žižkov – MFK Chrudim

Branky: 8. Diamé – 59. Rybička, 63. Juliš. Rozhodčí: Szikszay – Podaný, Pfeifer. ŽK: 1:4. Diváci: 732.