S Líšní bez bodu, rozhodly góly v závěru poločasů

Fotbalisté Líšně zvítězili v 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2:0 na hřišti Chrudimi. Skóre utkání otevřel krátce před přestávkou Jan Silný a pojistku přidal dvě minuty před koncem řádné hrací doby Jaroslav Málek. Brněnský celek bodoval naplno už potřetí v řadě. To Východočeši získali z posledních pěti kol jediný bod a po třetí porážce za sebou jsou v tabulce nadále předposlední.

Úvodní minuty střetnutí sice přinesly převahu Chrudimi, první vážnější příležitost si však po zaváhání Drahoše a jeho nepřesné přihrávce se z ničeho nic ve velké šanci zjevil Jan Silný, který přízemní střelou orazítkoval pravou tyč chrudimské branky! Domácí měli prakticky celý první poločas herní převahu, jenže finální fáze jim, jako ve většině zápasů letošní sezony, nevycházela podle představ.

Naopak na druhé straně udeřilo z první vážnější příležitosti. Rohový kop v poslední minutě prvního poločasu obrana Chrudimi ještě přežila, na opakovaný centr si ale naskočil nejlepší střelec Líšně Jan Silný, který milimetrovou hlavičkou o břevno poslal hosty do poločasového vedení 1:0.

Ani po přestávce se mnohé nezměnilo. Chrudim byla opticky mnohem častěji u balonu, souvislou kombinací se snažila překonat pečlivě bránicí obranný val Líšně, ale vždy ztroskotala na hranici pokutového území či na dobře pracující stoperské dvojici soupeře. Největší šanci na vyrovnání měl tak Petr Průcha, který se napřáhl zpoza velkého vápna a prudkou ranou k tyči donutil Veselého k famóznímu zákroku!

Otevřená obrana Chrudimi následně nezvládla útočný výpad hostujícího týmu, po dobré práci Rolinka neměl Jaroslav Málek dvě minuty před koncem před prázdnou brankou složitou práci – 0:2! Líšeň vyhrála potřetí v řadě a v tabulce F:NL je již čtvrtá, Chrudim zůstává po třetí porážce za sebou na patnácté pozici.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Byl to náš klasický zápas s Líšní, vždy to má stejný průběh. Myslím si, že jsme podali jeden z nejlepších herních výkonů za poslední dobu, ale je to pořád stejné. Dostaneme gól do šatny a od toho se to odvíjí. Dobře rozehrané utkání si sami zastavíme tlak a soupeř se uklidní, po prvním poločase jsme měli jít do vedení. Po pauze jsme dobývali, snažili jsme se, nemohu upřít snahu. Za mě je to stále málo ve finální fázi, tam se vše láme, tam je náš problém. Musíme si říct s vedením, co dále, já jsem za to jako trenér zodpovědný, takže uvidíme. Věřím, že tým má pořád sílu, zbývá osm utkání, ve hře je dost bodů. Aby bylo hratelné na jaro, je potřeba nahrát alespoň jedenáct bodů. Musíme se vzchopit, ale bez vstřelených branek to nepůjde. Za osm kol dát tři branky ze hry je strašně málo, na to dojíždíme.“

8. kolo, 18. 9. 2021 v 10:15
0:2
0:1
MFK Chrudim – SK Líšeň 2019

Branky: 45. Silný, 88. Málek. Rozhodčí: Švagr – Melichar, Pfeifer. ŽK: 2:2 (Drahoš, Hašek - Ševčík, Rolinek). Diváci: 550.

Mikulec – Hašek, Drahoš, Tkadlec, Sokol (76. Breda) – V. Řezníček, Kesner, Průcha, J. Řezníček (82. Šplíchal), Juliš (61. Rybička) – Šípek (76. Látal).