Nadstandardní duel s remízovým koncem

Pořádně ofenzivní mač na půdě exligového klubu z Opavy přinesl Chrudimi další bod do druholigové tabulky. Spousta šancí na obou stranách, pohledný duel a konečný výsledek za remízu 1:1.

V Opavě se už od začátku děly věci. Už ve druhé minutě mohli jít domácí do vedení, Pisačič ale po Helešicově přihrávce zakončil jen přímo do Mikulce. O chvíli později mohlo udeřit na druhé straně, když po hrubce defenzívy Slezanů běžel sám na brankáře Rybička, ovšem vytáhlý útočník napálil Digaňu. V sedmé minutě pak šel sám Holík, k nevíře opavských fanoušků ale vůbec netrefil zařízení a míč skončil zhruba dva metry vedle. Divokou desetiminutovku pak zakončil znovu Rybička, který přestřelil z prostoru penaltového puntíku.

Pak se tempo hry trošku uklidnilo a na další větší vzrušení fanoušci čekali do 24. minuty. Pisačič si ve vápně poradil s Fišlem a rychle pálil, ani on ovšem Mikulce neprostřelil. Ve 30. minutě byla Opava nejblíže. Celba zprava dal míč pod sebe a v šestnáctce našel Helešice, který střílel z první. Jenže jeho projektil se od tyče odrazil vedle chrudimské branky.

V posledních patnácti minutách první pětačtyřicetiminutovky bylo ještě k vidění po jedné šanci na obou stranách. Na polovině Opavy ze závaru stříleli Rybička a pak i Kesner, hradbu domácích těl se jim však propálit nepodařilo. Pět minut před koncem ještě pálil z otočky Didiba, ani tentokrát se ale skóre neměnilo.

Po změně stran konečně začaly padat i branky. Opavští šli do vedení v 54. minutě. Helešic vtrhl do vápna, přízemním centrem našel úplně volného Christa Joela Tiéhiho a ten žlutomodré poslal do vedení – 1:0. Opavští pak byli na koni, jenže Didiba ani Pisačič pojistku přidat nedokázali, byť byly jejich šance zajímavé. A tak přišel trest.

V 74. minutě přišel chrudimský centr zprava a střídající stoper Adam Rychlý jej nešťastně srazil za záda bezmocného Digani – 1:1. Chrudim už poté nikam nespěchala, stále se ale snažila hrozit alespoň z brejků.

Slezský FC sice chtěl vyhrát, v posledních deseti minutách si ale nějaký výraznější tlak už vytvořit nedokázal. Několik šancí přesto přišlo. V 84. minutě hlavičkoval Kadlec a část opavského stadionu se už radovala, jenže míč nakonec skončil těsně vedle Mikulcovy brány. Pak ještě centroval Darmovzal, jeho pobídka ale zůstala nevyslyšena. A tak zápas skončil smírně 1:1.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Nikdo v tuto chvíli neví, zda je remíza zasloužená. Byl to hektický zápas směrem dopředu, nadstandardní druholigové utkání. První poločas jsme měli tři vyložené šance, soupeř také a výsledek byl bez branek. Do druhé půle jsme vstoupili exklusivně, měli jsme tři vyložené gólovky, ale bohužel je neproměnili. Opava pak z ničeho dala branku, měla na to nás dorazit, ale nedala, my vyrovnali a ještě mohli vyhrát. Zápas mohl skončit klidně 5:5, remíza je asi dobrá vůči oběma týmům, protože by bylo kruté, kdyby jeden z nich vyhrál. Ani jeden z trenérů nemůže být spokojený s defenzívami, ale co se týče útoku – to bylo nadstandardní. Chybělo jen proměňování šancí.“

5. kolo, 21. 8. 2021 v 17:00
1:1
0:0
SFC Opava – MFK Chrudim

Branky: 54. Tiéhi – 75. Rychlý (vla.). Rozhodčí: Ulrich – Flimmel, Vyhnanovský. ŽK: 2:3 (Celba, Kramář – Hašek, Rybička, Mikulec). Diváci: 849.