Pražané otevřeli skóre ve 13. minutě z krásné akce. Faleye ťukl míč do uličky Fábrymu, jenž ho naservíroval před prázdnou bránu Lukáši Buchvaldkovi, který už věděl, co s ním. V dalších minutách se však na Julisce odehrával nelíbivý boj a až po půlhodině hry Chrudim udeřila také z první přímé střely. Trestný kop hlavičkoval obloučkem do vzdálenější šibenice Dominik Hašek – 1:1.

Vzápětí mohl strhnout vedení zpět Ruml, který se kličkou zbavil Bredy, ale nájezd mu zneškodnil brankář Mikulec. Tři minuty před přestávkou potrestal Průchův faul u rohového praporku přesnou hlavičkou Jan Peterka a do šatny udeřila Dukla ještě jednou. Faleye postupoval jeden na jednoho, k bráně sice neprošel, ale odražený míč umístil pěkně k tyči David Kozel – 3:1.

Hned po přestávce bylo hotovo. Hostující Drahoš si smolně přišlápl míč před vlastní bránou, upadl a volný hrací předmět napálil do růžku Nigerijec Sunday Faleye. Chrudim mohla okamžitě odpovědět Rybičkou, který z úhlu nepropálil Radu a tím byly zajímavé momenty vyčerpány. V parném počasí Pražané bezpečně bránili náskok a nepustili soupeře snad až na Julišovu hlavičku nad břevno v závěru zápasu vůbec k ničemu.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Prvních čtyřicet minut jsme se soupeřem hráli naprosto vyrovnanou partii, v poli to bylo vyrovnané. Jenže poté přišla rozhodující část utkání. Pro nás fatální byly poslední tři minuty prvního poločasu a prvních pět poločasu druhého, kdy jsme napáchali neskutečné chyby a vlastně jsme za osm minut vyřešili zápas pro Duklu. Potom už se jen dohrávalo, soupeř kontroloval výsledek a my se marně snažili dobývat jeho defenzívu.“

4. kolo, 14. 8. 2021 v 10:15
4:1
3:1
FK Dukla Praha – MFK Chrudim

Branky: 13. Buchvaldek, 42. Peterka, 45. Kozel, 50. Faleye – 31. Hašek. Rozhodčí: Dubravský – Bureš, Líkař. ŽK: 2:2 (Peterka, Fábry - Průcha, Kesner). Diváci: 525.