První výhra! Chrudim - Třinec 3:0

Chrudim má první tříbodové vítězství v sezoně! Zápas 3. kola F:NL rozhodl gólem už v 5. minutě Petr Rybička, v závěru přidali pojišťující góly Petr Juliš a David Surmaj a Východočeši vyhráli 3:0. Chrudim se díky zisku prvních bodů v nové sezóně odpoutá ze dna tabulky, tam naopak Třinečtí zůstanou.

Chrudimští fotbalisté si nemohli přát lepší vstup do domácího utkání s Třincem, hned v 5. minutě se ujali vedení. Prosadili se rovnou z první větší šance, když si vybojovali možnost rozehrávky rohového kopu, centr přistál na hlavě Petra Rybičky, jenž přesnou hlavičkou do volné poloviny branky otevřel skóre – 1:0. Třinec měl možnost vyrovnat o pět minut později, Omasta se šikovně uvolnil přes Průchu, našel přihrávkou z druhé vlny dobíhajícího Bureše, jehož ránu zbrzdil skluzem Hašek a následně zasáhl brankář Mikulec. Posléze mohl na druhé straně podruhé udeřit Rybička, samostatný únik však zakončil těsně vedle pravé tyče.

Domácí pokračovali v aktivní hře, což přinášelo další zajímavé příležitosti. Šípek těsně minul levou tyč po nahrávce od Rybičky, následně nezamířil mezi tři tyče z dobré příležitosti ani Řezníček. Třinec byl blízko ke srovnání ve 24. minutě po zakončení Juřeny do tyče. Hosté v závěru první půle více zabrali směrem dopředu, byli více na míči, domácí obrana ale těsný náskok do konce poločasu uhájila.

Po přestávce jsme i nadále sledovali územní převahu třineckých fotbalistů, žádnou výraznou brankovou příležitost si ale nevytvořili. Dobře pracující defenzíva Chrudimi hrála prim až do závěrečného hvizdu, nakonec se ale žádné drama nekonalo. V poslední minutě řádné hrací doby totiž našel Petr Průcha hlavu střídajícího Petra Juliše, který hlavičkou do protipohybu gólmana zvýšil na 2:0!

Třinečtí i přesto vrhli všechny síly dopředu, čehož využil po kooperaci Šplíchala a Juliše v první druholigový gól v kariéře David Surmaj, jenž se prosadil jen po několika vteřinách na hrací ploše. Chrudim nakonec porazila Třinec vysoko 3:0 a slaví první tři body v letošní sezoně, Třinec naopak zůstává po třech zápasech bez jediného bodu.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Byl to náročný zápas pro oba týmy. My jsme konečně šli do vedení a zužitkovali jsme standardní situaci, z nichž jsme nedali strašně dlouho gól, byť jsme je před zápasem vůbec netrénovali. Ve druhé lize je první gól určující, což se ukázalo i nyní. Pak jsme hráli více z bloku, měli jsme dobrou polovinu poločasu, vytvořili si další šance, ale postupem času začali prohrávat osobní souboje a soupeř přidal. Přežili jsme řadu standardních situací, i když jsou v podání Třince velmi nebezpečné. Zasloužili jsme si trochu štěstí za minulé zápasy a na konci se nám přístup vrátil. Výsledek 3:0 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, je to kruté, ale musíme makat dál a pokračovat v této pracovitosti. Stále můžeme hrát lépe.“

František Straka (trenér FK Fotbal Třinec): „Po porážce 0:3 se těžko něco hodnotí. Jeli jsme sem s vizí urvat body a to se nám nepodařilo. Trápí nás jedna věc a to je nepozornost, osobní souboje, které rozhodovaly. My jsme již na začátku dostali ze standardky gól a od toho se to vše odvíjelo. Domácí hráli velmi dobře takticky, do šancí nás moc nepouštěli, i když tam byla tyčka a jedna nebezpečná situace. To není rozhodující. Rozhodující jsou góly a ty jsme nedali. Je to pro mě obrovské zklamání, protože se dostávám stále více a více pod tlak. Zápas byl určitě hratelný, musíme se z toho dostat a zanalyzovat to. Pokud budeme makat tak, jako v první půli, tak osud určitě otočíme a já si strašně přeji, abychom už dokázali další utkání vyhrát, co by pro naší psychiku nejdůležitější.“

3. kolo, 7. 8. 2021 v 10:15
3:0
1:0
MFK Chrudim – FK Fotbal Třinec

Branky: 5. Rybička, 89. Juliš, 90. Surmaj. Rozhodčí: Cieslar – Arnošt, Dohnálek. ŽK: 3:2 (Kesner, J. Řezníček, Šípek - Petráň, Ba). Diváci: 830.

Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (70. Šplíchal), Jan Řezníček, Kesner (81. Tkadlec), Breda (81. Juliš) – Rybička (90+1. Surmaj), Šípek.