Neúspěšný start. Tři body odvezla Sparta

Úvodní vystoupení v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mají za sebou fotbalisté Chrudimi a Sparty B a úspěšnější ve vzájemném souboji byli Pražané. O těsné výhře Sparty, která se ve druhé nejvyšší fotbalové lize objevuje znovu po deseti letech, rozhodl ve druhém poločase svým gólem Václav Sejk. Na jeho gól Východočeši nenašli odpověď, ačkoliv měli k dispozici pokutový kop, který neproměnili.

Pražané vstoupili do utkání aktivně, leč nedokázali optickou převahu patřičně zužitkovat. První větší práci měl navíc brankář Sparty František Kotek, ale stejně jako jeho protějšek o pár minut později si se střelou ze strany poradil. Po půl hodině se zleva prosmýkl Matěj Ryneš, jehož individuální průnik musel Petr Mikulec zlikvidovat.

Chrudim následně nepříjemně zatlačila, donutila sparťany třikrát faulovat za cenu žluté karty a Petr Rybička se prosadil za sparťanskou defenzivu, kterou podržel František Kotek. V 55. minutě se do úniku dostali hosté, jejichž první zakončení domácí ustáli, ale dorážka dobíhajícího Václava Sejka z penaltového prostoru už byla fatální – 0:1.

V podstatě okamžitě mohl vyrovnat David Breda, ale při Kotkově včasném vyběhnutí minul. Chrudim se nevzdala, načež čtvrthodinu před koncem fauloval Vadym Červak, po druhé žluté kartě dostal červenou a domácí příležitost penalty. Rybičkovo zakončení k levé tyči ovšem František Kotek vyrazil.

Do konce zbývalo ještě deset minut, když domácí zahrozili po pravé straně, přičemž míč ve vápně propadl k Martinu Šplíchalovi, ale ten jen přestřelil. Sparta si tak těsný náskok uhlídala a návrat do druhé nejvyšší soutěže oslavila výhrou.

1. kolo, 24. 7. 2021 v 10:15
0:1
0:0
MFK Chrudim – AC Sparta Praha B

Branka: 55. Sejk. Rozhodčí: Batík – Mojžíš, Líkař. ŽK: Rybička, Řezníček – Červak, Okeke, Gabriel, Jonáš. ČK: 77. Červak (Sparta). Diváci: 1055. Poločas: 0:0.

Mikulec – Tkadlec, Breda (67. Kesner), Trávníček (75. Čáp), Hašek – Fišl, Řezníček, Juliš (46. Šípek), Průcha – Rybička, Surmaj (60. Šplíchal).