V neděli jsme zajížděli k dalšímu přátelskému utkání, tentokrát na stadion do Svitav. Utkání jsme odehráli na menším tréninkovém hřišti, herní čas domácí zvolili 2 x 40 minut, který nás čeká při mistrovských zápasech. Od začátku jsme byli velice aktivní, vytvářeli si mraky střel a šancí a kdo neviděl, neuvěří, co jsme všechno dokázali neproměnit. A tak, jak se většinou ve fotbale děje, nedáš - dostaneš. Z ojedinělého útoku domácí vsítili první branku zápasu. Hráli jsme dobře, aktivně, dokázali jsme dobře rozehrávat herní situace, domácí jsme přehrávali, ale to zakončení... Ale pak to přišlo, Matyáš to prolomil, ten balvan, co mu spadl ze srdce, ta rána musela být slyšet až na druhé straně kraje. Do poločasu přidal ještě jednu branku a skóre utkání přelomil na naší stranu.

Ve druhém poločase to byla už víceméně hra na jednu bránu, domácí jsme nápaditou hrou přehrávali a konečně jsme přidali i další branky, za druhý poločas jich bylo osm. A to ještě několik vyložených šancí zůstalo nevyslyšeno. Dnešní utkání borci odehráli ve vyšším tempu než minulé utkání a za jeho odehrání si zaslouží pochvalu. Zvládli i větší minutovou zátěž, a to jen se dvěma náhradníky. Také musím napsat, že utkání bylo sehráno velmi korektně, kvalitně řízené hlavním rozhodčím za přispění obou týmů.

, 30. 5. 2021 v 10:00, Svitavy