V sobotu jsme konečně odehráli první přípravné utkání v novém složení proti mladšímu dorostu Chotěboře. Do utkání jsem vstoupili dobře a sebejistě, snažili jsme se hrát rychle i za cenu častých a zbytečných ztrát. Ve hře jsme také zkoušeli praktikovat prvky, na kterých právě pracujeme. Soupeř byl značně nervózní, z čehož jsme dokázali profitovat. Po pokutovém kopu a dobře zahraných standardních situací jsme zaslouženě vedli. Za zmínku stojí také výstavní střela Bíška, kterou zvyšoval stav na 2:0. Díky našemu pohybu a přímočarosti jsme mohli na poločasovou přestávku jít za stavu 4:1, kdy jsme ještě neproměnili jeden pokutový kop.

O poločasové přestávce jsme si ujasnili základní věci, které bychom chtěli ještě ve hře vidět a přistoupili ke změně rozestavení a ke střídání.
Bohužel jsme ve druhém poločase nedokázali navázat na ten první, soupeř byl častěji na míči a hrozil primárně po našich chybách, avšak pokaždé nás podržel náš brankář Kobera. Ve druhém poločasu jsme viděli hodně osobních soubojů, byl to spíše boj než fotbal. Branka již žádná nepadla, a tak jsme zvítězili v prvním utkání 4:1.
Z celkového pohledu můžeme být převážně s výkonem spokojeni, hlavně v prvním poločase. Zápas ukázal, na čem je potřeba pracovat, na což hned v pondělí společně dáme důraz.
, 22. 5. 2021 v 12:00, Chotěboř
1:4
1:4
FC Chotěboř – MFK Chrudim

13' Maruna (Pk), 22' Bíško, 26' Šebek, 33' Kaválek