Mládí vpřed! Chrudimští mladíci za rezervu vyhráli v Benešově!

Chrudimská rezerva zvládla předposlední kolo letošního divizního ročníku na výbornou a přivezla tři body z horké půdy Benešova! O to více je výhra cennější, když trenér Zvolánek vzal do Benešova velmi mladé mužstvo s velkým potenciálem. Vítězství 2:1 zařídily trefa Davida Bauera a Denise Čady.

Jan Zvolánek (trenér MFK Chrudim B): „Vstup do utkání jsme nezachytili. Domácí nás výrazně přehrávali a měli i několik nebezpečných standardních situací. Po jedné takové jsme zaslouženě v 15. minutě inkasovali. S postupem času se začala hra vyrovnávat a ve 31. minutě jsme po ruce domácích dostali příležitost zahrávat pokutový kop, který jsme Davidem Bauerem proměnili. Po vstřelené brance jsme získali na herním sebevědomí a naše hra měla velmi dobré parametry. Úvod druhého poločasu patřil opět domácím, ale jejich dvě velké šance jsme naštěstí přežili. Krátce po pauze jsme podnikli rychlý protiútok vedený Denisem Holubem, který průnikovou přihrávkou našel Matyáše Langa a po jeho přihrávce se na první tyči chladnokrevně prosadil Denis Čada. Po vedoucí brance jsme se více zaměřili na bránění a snažili se podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany Benešova. Nic nebezpečného se již na hřišti nedělo a s věkovým průměrem 18,8 let jsme došli k velmi cennému a důležitému vítězství na půdě kvalitního soupeře. Na kluky jsme dnes po právu hrdí a tří bodů si nesmírně vážíme. Stínem utkání je smolné zranění Míši Holého, kterého musela v jedenácté minutě ze hřiště odvést RZS. Přejeme mu rychlé zotavení."

30. kolo, 8. 6. 2024 v 10:15
1:2
1:1
SK Benešov – MFK Chrudim B

Branky: 15. Vrňák - 31. Bauer z pen., 49. Čada. Rozhodčí: Vitvar - Fišer, Bečvář. ŽK: 3:6. Diváci: 120.