Chrudimští nestačili na rezervu Pardubic

Úvodní přípravné utkání na domácí půdě chrudimským fotbalistům nevyšlo. V souboji s pardubickou rezervou museli dotahovat manko už z prvního poločasu, na druhou trefu Pardubic odpověděl kontaktní trefou David Bauer. Vyrovnat se však Chrudimským již nepodařilo.

Chrudim na třetiligového soka nastoupila velmi aktivně a prakticky celý první poločas diktovala tempo a směr hry. Jenže finální fáze domácím fotbalistům vůbec nevycházela. Do malého vápna soupeře létal jeden nepříjemný centr za druhým, do nějakých výrazných brankových příležitostí se ale domácí nedostávali.

Naopak soupeř udeřil z ojedinělého protiútoku, dobře se před brankou zorientoval Denis Darmovzal a poprvé tak překonal brankáře Flodera. Vyrovnání měl na noze o několik minut později Adam Borkovec, který ale tečoval balon v těsné blízkosti branky jen o decimetry mimo.

Po přestávce chrudimský trenér Radek Kronďák prostřídal většinu hráčů, i přesto ale zůstala aktivita chrudimského týmu zachována. Slušnou šanci na vyrovnání měl David Vácha, který po pěkném Zvolánkově centru hlavičkoval taktéž mimo tři tyče pardubické klece. Navíc přišel trest na druhé straně, Jakub Brychnáč zůstal nikým nehlídaný na malém vápně a v 56. minutě zvýšil už na 2:0.

Domácí se dočkali gólové radosti o dvě minuty později, David Bauer vyslal z velké dálky zajímavou ránu, která byla obránci vychýlena zcela mimo dosah brankáře a znamenala tak snížení. Více však již domácí nestihli a s pardubickým béčkem prohráli 1:2.

, 7. 2. 2024 v 11:00, UMT Chrudim