V MOL Cupu jdou dál České Budějovice

V pohárové soutěži došli chrudimští fotbalisté až do třetího kola, dále se ale nedostanou. Stopku jim vystavily ligové České Budějovice, které na domácí půdě po dvou trefách Suchana zvítězily 2:0.

Vstup do utkání se Chrudimi vydařili, hned v úvodu se totiž hosté dostali do slibné příležitosti, tu ovšem Šípoš zlikvidoval. Pak ale otěže zápasu přebralo domácí Dynamo, začalo dominovat a vstřelilo první branku. Ve 12. minutě se ve vápně k balonu dostal V. Hora a předložil pod sebe Janu Suchanovi, který levačkou uklidil míč přesně k tyči chrudimské branky - 1:0.

Jihočeši byli aktivní i nadále, blízko gólu byl ve 20. minutě Hellebrand, jenž se ve středu hřiště dostal k balonu a zkusil vypálit. Jeho pokus trefil tyč Šerákovy svatyně. Po necelé půl hodině hry ve vyložené šanci selhal Quadri Adediran, který po Osmančíkově centru zamířil hlavou nad. Ve 45. minutě si ještě jednu zajímavou střelu zpoza vápna připsal Hellebrand, brankář jeho pokus ale zlikvidoval. Nic dalšího už se v prvním dějství nestalo a Dynamo šlo do poločasové přestávky za jednogólového vedení.

Do druhé půle vstoupily České Budějovice dobře, od začátku byly aktivní a vytvářely si šance. Ve 47. minutě měl velkou příležitost Adediran, ten ovšem se zakončením váhal tak dlouho, až brankář hostujících zasáhl. V 68. minutě se chrudimští fotbalisté hrající v červeném dostali opět do zajímavého zakončení, střela mířila ale nad českobudějovickou branku. Asi největší příležitost zápasu měla Chrudim v 84. minutě, Šípoš se ale zaskvěl skvělým zákrokem a s pomocí domácí obrany odvrátil míč do bezpečí. V 86. minutě do vápna výborně prošel Jan Suchana ranou na přední tyč upravil skóre na konečných 2:0.

Chrudimská cesta pohárovou soutěží tak končí ve 3. kole, Budějovice se mohou těšit na souboj s Jabloncem.

, 10. 10. 2023 v 17:00
2:0
1:0
SK Dynamo České Budějovice – MFK Chrudim

Branky: 12. a 86. Suchan. Rozhodčí: Radina – Machač, Černoevič. ŽK: 1:1. Diváci: 563.