Chrudim přivezla z Hradce Králové postup do dalšího kola

Chrudimští fotbalisté zvládli povinnost na půdě divizního nováčka Slavie Hradec Králové, kde po bezbrankové první půli po trefách Jana Závišky a premiérovém gólu Filipa Novotného zvítězili 2:0 a zajistili si postup do 2. kola.

Chrudim nastoupila v Hradci Králové proti divizní Slavii v pozměněné sestavě, šanci dostali členové širšího kádru, kteří se s houževnatým protivnkem v prvních minutách poměrně těžko srovnávali. Herně sice měla Chrudim výrazně navrch, v předbrankovém prostoru se jim ale nedařilo si vypracovat zajímavé brankové příležitosti.

To změnila až 41. minuta, kdy si na centr neomylně naskočil Adam Borkovec, jehož hlavičku těsně pod břevno vytáhl domácí brankář na roh. Po přestávce již druholigový favorit svůj tlak vyjádřil i gólově. První, a nakonec rozhodující, trefa přišla deset minut po pauze, kdy míč našel ve vápně zapomenutého Jana Závišku, který poprvé prostřelil brankáře Vaníčka.

O šest minut později využil hrubé chyby hradecké defenzívy Filip Novotný, jenž zachytil rozehrávku Slavie a následně přesně mířenou ranou k tyči pojistil náskok Chrudimi. Východočeský souboj již další branku nenabídl. Hradecká Slavia nebyla proti Chrudimi směrem dopředu příliš nebezpečná a za celých 90 minut nezaznamenala jediný pokus mezi tři tyče.

Chrudimští zvítězili 2:0 a těší se na los 2. kola, který proběhne v pondělí 14. srpna.

, 9. 8. 2023 v 18:00