Okresní derby v divizi rozhodla jediná branka

Rezerva chrudimského týmu sehrála v Divizi C o víkendu okresní derby s Hlinskem, na body ale tentokrát nedosáhla. Na půdě soupeře rozhodla jediná branka po rohovém kopu v 57. minutě, Chrudim se naopak směrem dopředu prosadit nedokázala a prohrála nejtěsnějším možným výsledkem 0:1.

Jan Zvolánek (trenér MFK Chrudim B): „První poločas měli více ze hry domácí, my jsme se soustředili na defenzívu a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků. Bohužel nás srážela nepřesnost po zisku míče a tak jsme tolik nebezpeční nebyli, jak jsme chtěli. Přesto jsme se do dvou šancí dostali, ale ukazatel skóre se do konce poločasu nepohnul. V 58. minutě jsme bohužel inkasovali po rohovém kopu a domácí šli do vedení. Poté se hra otevřela, my jsme poslali na hřiště další mladé kluky, kteří nám hru rozběhali a zpřesnili a naše hra začala mít parametry. Kýženou branku jsme však nevstřelili a ze hřiště jsme odešli poražení. Klukům děkuji za předvedený výkon.”

Martin Šejvl (hrající asistent Hlinska): „Po nepovedeném minulém kole jsme udělali pár změn a chtěli jsme navázat na dvě domácí vítězství. To se po těžkém zápase povedlo, kdy se na začátku druhé půle prosadil po standardce Mayer. Do té doby jsme hráli dobře a dobývali hluboký blok soupeře, který hrozil z brejků. Po vydařeném rohu jsme ale nechali hrát víc soupeře, který začal mít více ze hry. Vše jsme ale ubránili a bereme cenné tři body.”

10. kolo, 8. 10. 2023 v 16:00