S Novým Bydžovem se rezerva rozešla smírně. Šerák chytil penaltu

I po pěti zápasech zůstává rezerva Chrudimi stále bez porážky. Tentokrát proti Novému Bydžovu na domácí půdě musela dotahovat, po vyrovnávací trefě Michala Zvolánka se ještě vyznamenal brankář Šerák, který chvíli před koncem chytil pokutový kop. Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Jan Zvolánek (trenér MFK Chrudim): „V tomto zápase jsme očekávali, že budeme více v držení míče a snažit se trpělivou, rychlou kombinační hrou dostat do hostů, kteří zejména na hřištích soupeřů sází na rychlé protiútoky. Tento obraz hry byl viděn prakticky celé utkání. Z jednoho takového rychlého „kontru“ jsme hned v 18. minutě obdrželi branku. My jsme si toho během prvního poločasu moc nevytvořili, hráli jsme nepřesně, zbrkle a neúčelně. V poločasové přestávce jsme změnili styl hry a začalo se nám dařit. Druhý poločas musel diváky bavit. Hráli jsme rychleji, více vědomě a hlavně přesně. Vytvářeli jsme si vyložené příležitosti a jednu takovou proměnil v 65. minutě Michal Zvolánek. Pět minut před koncem jsme se dopustili faulu v pokutovém území a hosté měli výhodu pokutového kopu. Jáchym Šerák se však vyznamenal a ihned z následného protiútoku jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, David Vácha však svou tutovku zahodil. V závěru jsme měli ještě možnost Patrikem Tlapákem, ale bohužel jsme pro změnu nechali vyniknout brankáře hostů."

5. kolo, 3. 9. 2023 v 13:00
1:1
0:1
MFK Chrudim B – RMSK Cidlina Nový Bydžov

Branky: 65. Zvolánek - 18. Bekera. Rozhodčí: Polena – Vojáček, Zima. Diváci: 150.