Hodnocení asistenta trenéra Ondřeje Kesnera:
Do utkání jsme šli s odhodláním odčinit porážku z minulého kola, kdy jsme v derby podlehli HK. Kluci na svého soupeři vlétli s chutí a výsledkem toho bylo brzké vedení 2:0. Už ve druhé minutě proměnil pokutový kop Kohout po faulu na Horkého a nedlouho na to zvýšil Drobný po výborné individuální akci Bažouta. O chvilku později mohlo být ještě veseleji, kdy se za obranu hostů dostal Bauer, v jasné příležitosti ho ale vychytal brankář Slavie. Po výborné úvodní dvacetiminutovce jsme však začali být zbrklí a především nepřesní, čímž jsme dostali Slavii do hry a ta začala diktovat tempo hry. Výsledkem toho bylo snížení na začátku druhé půle po povedené střele z hranice velkého vápna. Poté se obraz hry příliš nezměnil. Hosté se hnali za vyrovnáním, nám se však podařilo tlak soupeře díky velké vůli a bojovnosti ustát, a i díky skvěle chytajícímu Zavřelovi nakonec dovést utkání do zdárného konce. Vítězství proti silnému protivníkovi je třeba si vážit, nicméně víme, kde nás tlačí bota a co je potřeba do dalšího zápasu zlepšit.

17. kolo, 30. 8. 2023 v 18:00, Chrudim