V derby se radovaly Pardubice

Předposlední přípravné utkání před novou sezonou chrudimským fotbalistům mnoho radosti neudělalo. V pardubických Vinicích podlehla Chrudim domácímu prvoligistovi výsledkem 0:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji pardubičtí fotbalisté. 410 fanoušků, kteří dorazili na stadion Pod Vinici, na úvodní branku dlouho nečekalo. Už v 10. minutě se k hlavičce dostal po krásné kombinaci Krobot. Brankář Floder jeho pokus pouze vyrazil před sebe a dobíhající Vojtěch Patrák už neměl problém dopravit míč do branky – 1:0.

O deset minut později se mohli radovat cChrudimští. Viktor Budinský ale skvělým zákrokem jejich šanci zhatil. Hrál se pohledný fotbal, čemuž odpovídá i další příležitost, kterou si vytvořili Pardubáci. Pikul střelou zpoza vápna výrazně prověřil gólmana hostí.

V závěru poločasu se musel znovu ukázat Budinský, který nadvakrát dokázal vychytat hostujícího Jurčenka. V poločase tak byli spokojenější domácí.

Do druhé půle vlétla lépe Chrudim. Hned v úvodu se hnal za vyrovnáním Míka, který ale v rychlosti zakončit nedokázal. Na druhé straně ale pohlednou kombinací mohli skórovat Pardubice. Šimkův pokus ale ke gólu nevedl.

V 56. minutě se Kováčova parta dočkala druhé branky. Po nádherném centru z levé strany uklidil míč do sítě Ladislav Krobot – 2:0. Za zmínku stojí akce ze 75. minuty hry. Zlatohlávek vybídl ke skórování Hufa. Ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit chrudimského gólmana. V závěru už se nic nestalo, a Chrudim si tak domů odvezla porážku 0:2.

, 11. 7. 2023 v 11:00, Pardubice Vinice