Chrudim s rezervou Olomouce vedla, nakonec však slaví hosté

Fotbalisté Chrudimi podlehli v 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY po obratu rezervě olomoucké Sigmy 1:3. Skóre otevřel v 10. minutě domácí Jan Záviška, v 18. minutě srovnal Štěpán Langer a zkraje druhého poločasu zvrátil stav na stranu Hanáků Yunusa Muritala. Pojistku ještě v závěru přidal Jan Fiala.

Souboj Chrudimi s olomouckým béčkem odstartoval pro domácí celek skvěle. Již v desáté minutě si na přední tyč sběhl na centr Jan Záviška a z voleje prostřelil hostujícího brankáře. Jenže jak rychle Chrudimští k vedení přišli, tak o něj byli zase obráni. O osm minut později přistál odražený míč přímo na noze kapitána Sigmy Štěpána Langera, který ho z první poslal přesně k pravé tyči Floderovy branky.

V Chrudimi jsme sledovali vyrovnaný první poločas, který měl velmi emotivní závěr. Nejprve ve 40. minutě udělal Lukáš Mašek při svém postupu sám na gólmana kličku, Koutný ho poslal k zemi, ale penalta nebyla rozhodčí Adámkovou odpískána. V závěru navíc došlo ještě ke strkanici po souboji těchto dvou hráčů znovu, tentokrát si oba odnesli za své prohřešky žluté kartónky.

Rozhodující moment utkání přišel deset vteřin po návratu z kabin. Jiří Floder smolně daroval míč před vlastní brankou soupeři a Yunusa Owolabi Muritala ho zcela bez problému dovedl až za brankovou čáru, čímž poprvé v utkání poslal Sigmu do vedení! Šokovaní domácí se dlouho nemohli vrátit ke své hře a herní převahu si vytvořili až v závěru.

Jenže otevřená obrana místo toho kapitulovala potřetí. Olomouc pěkně vykombinovala akci až na Jana Fialu, jenž minutu před vypršením řádné hrací doby pečetil výhru hostí na 3:1. Chrudimští tak přišli o průběžné páté místo, Olomouc B po deváté výhře v řadě stále zůstává druhá.

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Prvně chci pogratulovat Olomouci k jízdě, co předvádí. Myslím si, že dnes bylo utkání hrubě ovlivněno rozhodčí. My jsme ve 40. minutě měli kopat úplně jasnou penaltu, poté se můžeme bavit o vyloučení brankáře za strčení do našeho hráče. To jsou dva momenty, které nás nahlodaly. Další moment byla inkasovaná branka v desáté vteřině po naší chybě, pak jsme byli opařeni a následně jsme dokázali čtvrthodinku soupeře přehrávat, ale Olomouc prostřídala a díky kvalitě na lavičce si výsledek pohlídala.“

29. kolo, 19. 5. 2024 v 17:00
1:3
1:1
MFK Chrudim – SK Sigma Olomouc B

Branky: 10. Záviška – 18. Langer, 46. Muritala, 89. Fiala. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Šafránková. ŽK: 2:2. Diváci: 820.

Floder – Míka, Toml, Čolić – Řezníček (C) – Záviška (86. Bauer), Skwarczek, Langhamer (86. Kosek), Novotný (72. Kutík) – Látal (72. Kesner), Mašek.