Chrudim válí! V Prostějově vyhrála 4:2 a už je pátá

Fotbalisté Chrudimi v rámci 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhráli 4:2 v Prostějově. Už od dvacáté minuty hrál Prostějov o deseti, když po druhé žluté putoval do sprch Matocha. Přesilovku hosté využili hned dvakrát před pauzou, nejprve se trefil Látal a po něm Mašek. Domácí však nic nezabalili a díky trefám Harušťáka a Štěrby dokázali srovnat. Rozhodující slovo však měl hostující Daniel Langhamer, který čtrnáct minut před koncem nasměroval Chrudim za druhou výhrou v řadě. V závěru se ještě podruhé v utkání trefil mladý Lukáš Mašek. Chrudim vyhrála podruhé za sebou a posunula se na pátou příčku, Prostějov zůstává poslední.

Zápas v Holici měl volný rozjezd, postupně si ale týmy začaly šance tvořit. Jako například ve 13. minutě, kdy po rohovém kopu Bartolomeua míč doputoval na zadní tyč k Matouškovi. Ten si ho nachystal a vypálil, ale jeho ránu zablokoval hlavou jeden z hostujících fotbalistů.

V 19. minutě ale přišel velký škrt přes rozpočet domácích. Marek Matocha totiž fauloval, a obdržel už druhou žlutou, a tedy i červenou kartu. Poroučel se do sprch a Prostějov čekalo sedmdesátiminutové oslabení. To ale domácí zvládli dost se ctí, a dokonce si dlouhou dobu tvořili i víc šancí, a nebezpečnější příležitosti.

Chrudim ale hrozila taky, ve 34. minutě kapitán Jan Řezníček dostal míč do vápna, zbavil se obránce a přichystal si střelu. Ta byla velice pohledná, Řezníček ji z levé strany zakroutil jen pár centimetrů od pravého vinglu.

Ve 43. minutě už hosté přesilovku dokázali využít. Prostějov zbytečně ztratil míč při útočné akci, čímž vzniklo rychlé přečíslení na druhou stranu. Téměř od rohového praporku přišel centr před branku, zakončení vychytal Mucha, jenže míč se odrazil k Davidu Látalovi, který stál poblíž, a ten už ho dokázal dostat do branky, přestože přitom ještě trefil Muchu.

V nastaveném čase měl pak Prostějov velkou šanci, když Bartolomeu centroval z levé strany a jeho spoluhráči několikrát zakončovali, ale pokaždé míč někdo v brance zblokoval. Pak se ale míč odrazil a Chrudim ho dostala do brejku, a do přečíslení snad tři proti jednomu, které sehrála skvěle a Lukáš Mašek zakončoval už do prázdné branky.

Druhý poločas začal velkou šancí Látala hned v 48. minutě, ten ale dobrou střelou z vápna nakonec jen těsně domácí branku přestřelil. Pak ale přišlo povzbuzení pro domácí, ti totiž konečně zužitkovali standardku, ze kterých hrozili celý zápas. Opět míč sehráli na zadní tyč, kde brankáře překonal Jaroslav Harušťák.

Stejný hráč chvíli poté vyslal Slaměnu, který pálil z pozice před vápnem těsně nad víko branky. Hanáci to vzadu hodně otvírali a hráli na riziko, což jim pomáhalo v útočné fázi. V 59. minutě pak přišla další standardka, silná zbraň domácích v tomto utkání. Bartolomeu opět sehrál míč na zadní tyčku, kde byl úplně volný jeho spoluhráč. Ten však nehlavičkoval rovnou na branku, ale dostal míč na Jana Štěrbu, který ho propasíroval do branky. V 59. minutě tak bylo srovnáno.

Prostějov o deset minut později prostřídal, a stáhl například i Bartolomeua, čímž ale viditelně oslabil svou největší zbraň v zápase, rohové kopy. Domácí navíc stále dost propadali v obraně, a Chrudim trestala. V 77. minutě hosté vhazovali od laviček, na pár přihrávek se prokombinovali do vápna, kde si míč vzal Daniel Langhamer, který si ho posunul na střed, nachystal si ránu a podruhé v duelu poslal svůj tým do vedení.

Poslední hřebíček do domácí rakve pak přidal v 83. minutě Lukáš Mašek. Po nezdařeném autovém vhazování Prostějova u vápna se hoste dostali do dalšího brejku. Následoval dlouhý pas právě na Maška, který běžel sám až na brankáře a s přehledem ho překonal.

Skóre 2:4 vydrželo až do konce utkání. Domácí tak znovu prohráli, zůstali poslední, a záchrana se jim pomaličku vzdaluje. Chrudim si připsala v jarní fázi druhou výhru a posunula se prozatím na pátou pozici v tabulce.

20. kolo, 30. 3. 2024 v 10:30
2:4
0:2
1. SK Prostějov – MFK Chrudim

Branky: 48. Harušťák, 59. Štěrba – 43. Látal, 45+2. Mašek, 77. Langhamer, 83. Mašek. Rozhodčí: Pechanec - Pfeffer, Zoufalý. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (20. po 2. ŽK Matocha). Diváci: 420.