Chrudim přejela Zbrojovka a slaví první jarní výhru!

Fotbalisté Chrudimi v utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili Brno 3:1. Domácí k překvapivému vítězství nasměroval Daniel Langhamer, který se trefil po čtvrthodině hry, a po změně stran poslal chrudimské mužstvo do dvoubrankového vedení David Látal. Krátce nato sice snížil hostující Roman Potočný, ale v 79. minutě se podruhé v zápase prosadil parádní střelou Daniel Langhamer a pojistil výhru Chrudimi, která tak zapsala první jarní vítězství!

Souboj týmů, které čekaly na první jarní výhru, začal v Chrudimi hodně svižně. Byť měla první čtvrthodinku více ze hry hostující Zbrojovka, hned úvodní branková příležitost na straně Chrudimi skončila radostí Východočech. V patnácté minutě si na centr Maška sběhl na přední tyč Daniel Langhamer a z první dokázal překonat Dominika Sváčka - 1:0!

Hosté chtěli s odpovědí přispěchat velmi rychle, zajímavá střela Denise Alijagiče ale skončila kousek od levé tyče bývalého brankáře Zbrojovky Jiřího Flodera. A poté již do konce poločasu zlobila pouze Chrudim. Aktivní byl především Daniel Langhamer, který dalšími dvěma ranami hodně trápil brankáře Sváčka. První jeho zakončení brněnský gólman po nedohodě v defenzívě vyrazil, druhou jen sledoval a očima ji vytlačil těsně mimo.

Druhý zásah pro psychiku Brna přišel tři minuty po pauze. Do šestnáctky dostal míč David Látal a ukázkovou ranou navýšil chrudimské vedení - 2:0! Ani to ale Zbrojovku nezlomilo, zásluhou Romana Potočného dokázali hosté o pět minut později snížit a ještě oživili své šance na vyrovnání. Žádný výrazný tlak ale nepřišel, naopak v 79. minutě přišlo definitivní razítko chrudimského vítězství.

Daniel Langhamer zakončil svůj velký zápas parádním obstřelem obránce i brankáře, prosadil se podruhé v duelu a rozjásal více jak třináct stovek fanoušků na chrudimském stadionu! Domácí si již závěr hravě pohlídali a připsali si do tabulky důležité tři body, díky kterým se dotáhli právě na Zbrojovku. Brno na první jarní výhru stále čeká.

Radek Kronďák (MFK Chrudim): „Mám obrovskou radost. Musím kluky pochválit, protože jsme utkání nevyhráli náhodou, ale perfektním výkonem. Splnili jsme přesně to, co jsme si řekli, byli jsme také produktivní a dali jsme góly, a proto jsme zaslouženě vyhráli."

19. kolo, 16. 3. 2024 v 10:15
3:1
1:0
MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno

Branky: 15. Langhamer, 48. D. Látal, 79. Langhamer – 53. Potočný. Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Kotalík. ŽK: 4:0. Diváci: 1360.

Floder – Míka, Toml, Kutík – Řezníček – Novotný, Langhamer (86. Borkovec), Skwarczek, Záviška (86. Bauer) – Látal (66. Kesner), Mašek (90+2. Zvolánek).