Parádní první půle přinesla výhru nad Kroměříží!

Fotbalisté Chrudimi porazili v rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Kroměříž 3:1. O osudu utkání rozhodl první poločas, ve kterém se domácí prosadili hned třikrát. Už v osmé minutě otevřel skóre ze značky pokutového kopu Daniel Huf, o tři minuty později se trefil Daniel Langhamer a ještě do pauzy se znovu trefil čtyřiadvacetiletý Huf, pro něhož to byla desátá trefa v ročníku. V závěru utkání už jen korigoval prohru svého týmu Martin Surynek. Východočeši se posunuli v průběžné tabulce na desátou příčku!

Chrudim do důležitého souboje dvou sousedů v tabulce vstoupila naprosto parádně. Již v páté minutě si balon do šestnáctky prostrčil kapitán Ondřej Kesner, byl podražen a nařízenou penaltu zcela suverénně zakončil pod břevno David Huf. Vynikající vstup do duelu ale pokračoval i nadále. Odražený míč na velké vápno skončil na pravačce Daniela Langhamera, který v jedenácté minutě upravoval již na rozdíl dvou branek.

Domácí fotbalisté i nadále na hřišti vládli a byli častěji na balonu, navíc dokázali proměňovat i vypracované příležitosti. Díky tomu ve 36. minutě zvyšoval David Huf desátou trefou v probíhající sezoně již na 3:0, když zužitkoval parádní centr Závišky z levé strany a z malého vápna prostřelil brankáře Dostála potřetí.

Další šance přišly až po pauze, kdy mohl propastný rozdíl ještě navýšit Michal Skwarczek, jenže svůj samostatný únik nezakončil ideálně. V případě gólové radosti Novotného pro změnu zasáhl asistent rozhodčího a jeho zdvižený praporek pro ofsajd. Sám David Huf mohl dokonat hattrick v 78. minutě, jenže z podobné pozice jako u třetí branky tentokrát zamířil střelou o zem pouze do břevna.

Nakonec se i hosté dočkali alespoň čestné branky. Ukázková rána do břevna se následně odrazila přímo na hlavu Martina Surynka, jenž pět minut před koncem upravil na konečných 3:1 pro Chrudim!

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Nástup do zápasu a celkově první půle byly z naší strany skvělé. Věděli jsme, že zápas vzhledem k postavení v tabulce prostě potřebujeme zvládnout. Myslím si, že jsou to nesmírně důležité tři body, které budou určovat naše postavení v tabulce po podzimní části.”

14. kolo, 28. 10. 2023 v 10:15
3:1
3:0
MFK Chrudim – SK Hanácká Slavia Kroměříž

Branky: 7. Huf (pen.), 11. Langhamer, 36. Huf – 85. Surynek. Rozhodčí: Trska – Slavíček, Černoevič. ŽK: 2:4. Diváci: 560.

Floder – Borkovec, Toml, Míka, Novotný - Skwarczek, Řezníček - Kesner (66. Látal), Langhamer (87. Hájek), Záviška (90+2. Jurčenko) – Huf.