Brzká branka srazila Opavu! Floder slaví čisté konto

Fotbalisté Chrudimi v rámci 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili na svém hřišti Opavu nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jedinou branku východočeského celku se už ve třetí minutě hry postaral svým druhým gólem v ročníku Daniel Langhamer. Domácí se díky třetí výhře v probíhající soutěži posunuli na průběžnou desátou příčku!

Fotbalisté Chrudimi vstoupili do utkání skvěle a prakticky z první útočné akce se radovali. Nedůslednosti v defenzívě hostujícího celku dokonale využil Daniel Langhamer, který se opřel do odraženého míče a uklidil ho již ve čtvrté minutě nekompromisně k levé tyči Richterovy branky - 1:0!

Rozjetá Opava mohla odpovědět prakticky vzápětí, kdy Vaněčkovu branku Floder jen sledoval a oddychl si poté, co balon skončil vedle. O minutu později naopak na druhé straně zaduněla tyčka po dalším zakončení agilního Langhamera. Do konce první půle jsme ještě viděli jednu stoprocentní příležitost na každé straně. Ránu Adama Ondráčka z malého vápna senzačně vytáhl chrudimský gólman Floder, na opačné straně naopak samostatný únik Daniela Hufa zlikvidoval neméně skvěle opavský brankář Richter.

Ve druhém poločase měla více ze hry Opava, chrudimští fotbalisté se soustředili na kvalitní hru v defenzívě a spoléhali na rychlé protiakce. Hosté však nevyužili příležitosti Blkechy, který svoji parádní střelu nenasměroval mezi tři tyče, lob Kopečného pro změnu skončil těsně nad břevnem. Chrudim nakonec ubránila podruhé v sezoně čisté konto a získala tři body po vítězství 1:0!

Sestřih utkání (sporttotal.cz):

Ohlasy k utkání

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Máme obrovskou radost, že jsme zápas vyhráli. Trochu jsme zklamaný z našeho výkonu v některých fázích zápasu, protože Opava byla určitě lepším týmem. Ovšem my jsme vše podřídili k tomu, abychom udělali tři body, které jsme nutně potřebovali. Jsem rád, že jsme nedostali gól a z toho důvodu nám stačila jedna branka, abychom utkání vyhráli."

12. kolo, 7. 10. 2023 v 10:15
1:0
1:0
MFK Chrudim – SFC Opava

Statistiky zápasu

Branka: 4. Langhamer. Rozhodčí: Opočenský – Ježek, Šafránková. ŽK: 5:3. Diváci: 975.