Série bez porážky skončila v Příbrami

V 11. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY chrudimští fotbalisté nebodovali. Na půdě v Příbrami sice dokázal na první branku domácích odpovědět Michal Skwarczek, na rozhodující gól Aniha ze 79. minuty však již Chrudim zareagovat nedokázala. Po pěti zápasech bez porážky tak prohrála.

Do utkání lépe vstoupili domácí fotbalisté, kteří měli převahu, ale dlouho se ne a ne dostat do vyložené šance. Dění Na Litavce rozčísl po dvaceti minutách hry příbramský kapitán Hušbauer, jenž natáhl zpoza šestnáctky, jeho rána levačkou ovšem skončila vedle hostující brány.

Středočechy to ale dlouho mrzet nemuselo. Krátce nato totiž předvedli rychlý brejk, na jehož konci byl Vinny Loic Nkwinga, který prostřelil Flodera, a domácí vedli. V závěru první půle ovšem udeřilo na opačné straně, když Michal Skwarczek proměnil vůbec první střelu hostujícího celku na bránu ve vyrovnávací gól.

Po změně stran příbramské mužstvo ještě zvýšilo své ofenzivní snažení, ale dlouho bez kýženého gólového efektu. Naopak Melichar se musel činit při velké šanci hostujícího týmu, pak se ovšem mohl se svými spoluhráči radovat. Na centr Antwiho si naskočil Emmanuel Anih a přesnou hlavičkou vrátil domácím vedení – 2:1.

Celek pod vedením Karla Krejčího mohl svůj těsný náskok ještě navýšit, ale Krcha v nastavení vychytal chrudimský brankář Floder. Příbram tak ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zvítězila potřetí v řadě, zato hosté přišli o šňůru pěti zápasů ve F:NL bez porážky. Padli poprvé od 12. srpna, kdy podlehli Zbrojovce.

11. kolo, 29. 9. 2023 v 18:00
2:1
1:1
1. FK Příbram – MFK Chrudim

Branky: 29. Nkwinga, 79. Anih – 39. Skwarczek. Rozhodčí: Trska – Mokrusch, Cichra. ŽK: 2:1. Diváci: 758.