Chrudim po obratu zbavila Vyškov neporazitelnosti!

Fotbalisté Chrudimi v 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězili doma nad Vyškovem 2:1. Přitom to byli právě hosté, kdo vstřelil branku jako první. Krátce před poločasem se prosadil Kanakimana. Vstup do druhé půle ovšem Vyškovu nevyšel a během pěti minut se vývoj utkání úplně otočil. Nejdřív se v 50. minutě prosadil Huf a na něj navázal Langhamer. Chrudim tak obrala lídra tabulky o body!

Chrudim na domácí půdě chtěla proti prvnímu Vyškovu navázat na zlepšené výkony i výsledky z posledních duelů. Cizinecká enkláva Vyškova na chrudimskou defenzívu pořádně nastoupila a v prvních minutách si vytvořila výraznou územní převahu. Ta ale žádnou šanci nepřinesla a postupem času se obraz hry začal překlápět na chrudimskou stranu. A s tím také přišly příležitosti. Zlobil zejména nejlepší střelec Chrudimi David Huf, jehož zakončení ale buď mířily mimo nebo jej na brankové čáře vykopnul z branky obránce Souaré.

Paradoxně to byl Vyškov, kdo se v prvním poločase prosadil. Z jediné střely na branku v prvním poločase byl gól, na centr z levé strany si naskočil Bienvenue Kanakimana, který umístěnou hlavičkou nedal Floderovi šanci zareagovat.

Poločasové vedení nevýrazně hrajícímu Vyškovu dlouho nevydrželo. Chrudim na svého soka po přestávce nastoupila a začala proměňovat své šance. Nejprve se prosadil produktivní David Huf, který se dostal k volnému míči po rohovém kopu, o pět minut později stejný hráč vysunul do samostatného úniku Daniela Langhamera, který prostřelil Stejskala podruhé a otočil skóre ve prospěch Chrudimi!

Lídr tabulky se na východě Čech dlouho nemohl dostat do souvislého tlaku, po chybách v defenzívě si naopak sám koledoval o třetí branku. Při největší hrubici však Stejskal svoji chybu proti Jurčenkovi napravil. V závěru se spíše strkalo, než hrál fotbal, sudí rozdal celkem osm žlutých karet.

Po závěrečném hvizdu vypukla velká euforie, Chrudim zvítězila 2:1 a ukončila neporazitelnost prvnímu Vyškovu!

Ohlasy k utkání

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Jsme moc rádi, že se nám povedlo ukončit neporazitelnost Vyškova. Všichni ve druhé lize ví o jejich síle, je to dost specifický mančaft, čemuž jsme se rozhodli podřídit naši taktiku. Rozhodlo to, že jsme na soupeře byli dobře připraveni, eliminovali jsme jejich nebezpečné věci a sami jsme naopak dopředu trestali."

8. kolo, 2. 9. 2023 v 10:15
2:1
0:1
MFK Chrudim – MFK Vyškov

Statistiky zápasu

Branky: 50. Huf, 54. Langhamer – 42. Kanakimana. Rozhodčí: Krejsa - Šimáček, Vyhnanovský. ŽK: 3:5. Diváci: 820.